Audiopovídky

Dostal jsem nápad, který mi připadal od první chvíle báječný: co kdybych čtenářům ulehčil čtení tím, že jim pár příběhů nahraju pro jejich písíčka a empétři-plejery? Sám jsem od přírody líný, takže vím, jak může být taková věc fajn. Ale ouha, zpracování se ukázalo být těžší, než jsem čekal. Přestože jsem se snažil a strávil s nahráváním každé povídky několik hodin, zjistil jsem, že správně intonovat a artikulovat je ďábelský kumšt. Berte to tedy, prosím, spíše jako „autorské čtení“. A pokud to zvládnete líp, velmi rád vaši verzi na stránky zařadím. :-)

Kromě "autorského čtení" najdete v sekci i několik povídek zpracovaných rádiovými profesionály.

PřílohaVelikost
Memento-mori-1.mp39.81 MB
Memento-mori-2.mp39.83 MB
Memento-mori-3.mp39.93 MB
Memento-mori-4.mp39.33 MB
Memento-mori-5.mp39.37 MB

Komentáře

Skvělý přednes!

Tak myslím, Pavle, že jsi zbytečně skromný. Tvůj přednes je barvitý a působivý. Stačila by jen trocha cviku, abys to mohl dělat profesionálně. Mohu to posoudit, protože jsem se pár let zabýval a dokonce živil divadlem. Dialogy skutečně podáváš herecky. Zrovna jsem poslouchal ukázky z Nepohádky; jo, skřitci mluvili jako skřítci a když zachroptěl pivní smrťák, tak mi přejel mráz po zádech. Fakt!

:-) zní to krásně, Otomare

ale nechce se mi věřit. Spíš si myslím, že se u toho kamarádi válí smíchy :-) Teprve když jsem se do toho pustil, tak jsem zjistil, že dobrý přednes, artikulace a frázování jsou pro mě zatím pojmy ze slovníku cizích slov...

náhodou :)

slyšela jsem zatím jen kousek, ale stáhnu si i zbytek a budu mít co poslouchat!
Zní to totiž perfektně a umím si živě představit, jak tě poslouchám třba ve vlaku :-)

Hezké poslouchání

Pěkně se to poslouchá škoda že dvě povídky už jsem četl tak jsem si to tak nevychutnal. Jen by mě zajímalo, která žena(nebo dívka samozřejmě) namluvila povídku Skokani.

Re: Saleas

Ta žena je moje žena... Pracuje v České televizi, takže má správný novinářský přednes. Skokany jsem napsal někdy v době, kdy jsme se seznámili, to už je sakra dávno.

Poslouchá se to moc hezky,

Poslouchá se to moc hezky, nahrát povídky byl opravdu dobrý nápad. Dojde někdy i na namluvení povídky Tanči mezi vločkami? Určitě by to stálo za to ;). Tak přeju hodně úspěchů a inspirace, jen tak dál!

díky

no, já zatím spíš jen nahodil pár povídek, abych viděl, jestli to bude lidi zajímat nebo ne. Pokud bude zájem, tak bych časem připravil další. Třeba i Tanči :-) A nebo kdyby si někdo troufl namluvit něco sám, tak bych sem přidal i jakoukoli jinou.

Je to opravdu perfektní a

Je to opravdu perfektní a dobře se to poslouchá, má to svoje kouzlo stejně tak jako knížka.

Audiopovídky

Ten nápad je fakt skvělej! Hned jsem si to stáhl do mp3 ať furt do kola neposlouchám jen Nightwish. Akorád jestli mužů poradit, tak bys to mohl vyprávět trochu pomaleji a někdy aji klesat hlasem, aby tam člověk vycítil všechny ty čárky, tečky a odstavce. Pokud tu tedy přibydou další.

P.S. Inspirovalo mě to a chtěl bych se zeptat, zda-li by ses neurazil, kdybych některé své povídky také převedl do této podoby. Je to koneckonců tvůj nápad.

Re: Tores

Tak to bych se rozhodně neurazil :-) Myslím, že na tenhle "nápad" přišlo už mnoho lidí přede mnou.

Jinak pokud to skutečně uděláš - rád bych časem na tomto webu rozjel i sekci pro začínající autory a také pro jakýkoli obsah, který by sem návštěvníci chtěli přidat - ať už z mých literárních světů, obecně městské fantastiky, nebo i cokoli jiného, co by mohlo být pro ostatní zajímavé. Popravdě nápadů mám dost, ale nejtěžší je to naprogramovat. Můj kamarád, který stránky vyvíjí, je strašně zaneprázdněný a všechno pro mě dělá po večerech ve svém volném čase (který prakticky nemá). Určitě by se do týmu hodil někdo, kdo má zkušenosti s Drupalem... (v tom jsou stránky vytvořeny). Potom by se jakékoli nové projekty rozjížděly jednodušeji.

Dračí hvězda

Tak jsem si včera večer pustila Dračí hvězda. Opravdu se mi to moc líbilo, skvělě se při tom maluje!!! Mezitím co jsem to poslouchala, jsem stihla dokreslit svoji Vílu. Co mě u té povídky napadlo: myslím, že Rusalku by měl mluvit dívčí hlas, trošku mi tam chyběl, ale třeba ten chlapeček byl skvělý, uplně jsem tam slyšela to desetitileté dítko co mu chybí máma. Teď si půjdu poslechnout Tanečníky, co nemluví a nespí :-)

lol

Tanečníka si bohužel stáhnu až ve škole, bo mam strašně pomalej net, ale četl jsem to a příjemně mi v určitých pasážích mrazilo v zádech. Dračí hvězda je taky opravdu bezvadná - školní net zapracoval, a místy jsem se řezal smíchy, ani nevím proč...
**********************************************************
Prsten je v jílci,
statečnost v středu,
hrůza v hrotu
před tím, kdo jej má;
podél ostří
je krvavá zmije,
ocasem had
ke hrotu hází.

:-)

Fjaro, docela určitě by se tam hodil dívčí hlas. Říkám to pořád, já nejsem herec, intonace je pro mě cizí slovo :-)) velmi rád sem přihodím jakoukoli audioverzi kterékoli z povídek, namluvenou někým šikovnějším.

Jen tančí...

Tak jsem si konečne poslechla "tanečníky". Fakt povedená povídka. Myslím, že už jsem jí nkde četla, asi v Pevnosti. Hodně mi to připomíná Misery od S. Kinga. Tam byl taky spisovatel unesen a donucen psát, nejdřív nechtěl, ale pak ho příběh vtáhl... Jenže tam je konec úplně jiný. Mno a já abych se začala bát skřítků :-)

:o)

Sáhla jsem si všechny. Ke kresbě vždycky poslouchám mluvené slovo. Konečně začínám překonávat několika-letou tvůrčí krizi i díky tomuto audiu a Tvému dílu, samozřejmě =o) Díky

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 7 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007