Blog uživatele Pavel Renčín

Videokurz psaní je konečně tady! :)

Mrkněte se na odkaz: www.jaknapsatroman.cz a dozvíte se víc!

Obálka Vězněné je venku!

Některé příběhy nejsou hezké, to ale neznamená, že by se neměly vyprávět. Obálka Vězněné je venku.

Anotace Vězněné je venku!

Milí čtenáři,

resuscituji tyto stránky z hibernace a jako na jednom z prvních míst uvádím anotaci svého nového románu. VĚZNĚNÁ vyjde v druhé polovině listopadu u nakladatelství Argo a dostupná bud snad ve všech knihkupectvích. V příštích dnech přidám další informace.

Anotace:

Román Vězněná je bezkonkurenčně nejlepším thrillerem z pera Pavla Renčína. Čtenáři přebíhá po zádech mráz, když uváží, že děsivý příběh je inspirován skutečnou událostí z šumavského pohraničí. Ponořte se do dusivé atmosféry samoty, divoké přírody a zla, které překonává lidské chápání. Při čtení se vám možná vybaví jméno Stephena Kinga, jehož dílům se román žánrově blíží.

Středoškolský učitel Martin trpí nočními můrami a podivnými výpadky paměti. Připadá mu, jako by jej stahovala neviditelná bažina, propadá záchvatům zuřivosti – a v posteli se mu zjevuje mrtvá dívka, o níž tuší, že by ji měl znát. Děsí se toho, jakou roli mohl v její smrti sehrát. A možná, že se jen ztrácí v hlubině šílenství. Jeho tajemství má kořeny ve čtyřicet let staré minulosti a klíč k němu drží v ruce malá holčička Marie, která jede na prázdniny do šumavských hvozdů. Brána k jejímu hrůznému osudu, jenž je neoddělitelně propojen s osudem Martinovým, je otevřená dokořán a už není cesty zpět…

Havran rozjíždí nový společný text

Tyto stránky bývaly jeden čas synonymem pro společnou tvorbu. Já sám dnes nemám bohužel dost času, abych rozjel nový komunitní projekt, ale objevují se další, mladší, možná i talentovanější ;-) Zkuste se podívat na dílko Brány Bestionu, který popisuje Havran takto:

Ukázka: Poslední Libušina věštba

Přidávám slíbenou ukázku z první verze novely Poslední Libušina věštba, je docela hutná, tak snad vás potěší. Na rovinu říkám, že text zatím neprošel ani korekturou ani redakčními úpravami, takže ho tak prosím berte ;-) 

LabyrintCon 8

Opět po roce vás zvu na neformální setkání všech fanoušků fantasy - a zejména té městské. Uskuteční se 8. listopadu od 18:00 ve fantastickém sklepním prostoru pražské restaurace Orion, která se nachází jen co by impem dohodil od Hlavního nádraží v Praze. http://www.lunchtime.cz/u-me/

Lord Třinec a jedna skvělá soutěž

Městská knihovna Třinec ve spolupráci s M-klubem - klubem mladých, zorganizovali v říjnu loňského roku zajímavou soutěž na téma "Rada měst". Cílem bylo napsat co nejzajímavější krátkou povídku/popis města Třinec, tedy lorda Třince tak, jak jej vidí ti, kteří jej znají nejlépe. Bylo pro mě ctí, když jsem mohl nad soutěží převzít patronát a za pomoci zkušené poroty vybrat tři nejlepší dílka, která díky tomuto projektu vznikla.

Bylo by nefér, nechat si tyhle fajn texty jen pro sebe, a tak se o ně podělím s vámi. Teď a tady. Texty jsem seřadil v gradující sekvenci od třetího až po první místo, které již prozrazuje určitou literární vypsanost. Snad se vám budou líbit jako mě.

LabyrintCon 7 - 24.11.

Citace triumvira DejFa: "Zima
klepe na dveře a je opět čas zbořit kus Prahy, poslechnout si našeho guru (tentokrát čtoucího fungl novou, dosud nepublikovanou povídku!!!), věnovat pozornost Otomarovi Dvořákovi, který nám také nějakou tu knižní novinku představí a smát se Tomášovi Němcovi, který z božské pozice šéfredaktora Pevnosti spadl mezi nás, prosté smrtelníky. A jako vždy, možná přijde i Wůdy.
"

LabyrintCon 2012

Ahoj, čtenáři,

tak jsem se zase jednou vrátil z nemocnice, kde jsem strávil minulý týden na opraci kolene (pro pamětníky: toho druhého - aneb neoriginálně sportem k invaliditě), a všiml jsem si, že pokud chceme i letos uspořádat naše tradiční setkání, je nejvyšší čas začít to trochu organizovat. ;-)

Memento mori zpracováno Českým rozhlasem

"Hezký den,
ráda bych Vás informovala, že v brněnském studiu Českého
rozhlasu jsme natočili Vaši povídku Memento mori jako pětidílnou četbu
na pokračování pro stanici ČRo 2 Praha. Bude se vysílat ve dnech
8.-12.10., 22.00-22.25."

Syndikovat obsah
tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 6 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007