BRÁNY BESTIONU: PROLOG

Suchý javorový list několikrát zakroužil vzduchem, než jej nakonec rozpustilý vítr bez dalšího povšimnutí nechal ležet uprostřed ploché střechy čtyřposchoďového činžovního domu. Na krátký okamžik to vypadalo, že tady již jeho pouť skončila, náhle se však roztočil na místě, jako kdyby jej uchvátil neviditelný vír, během vteřiny se smrskl do velikosti knoflíku a byl pryč.
     Z místa kde zmizel, tiše vyšlehl k večernímu nebi téměř rovný blesk. Pak z jednoho konce střechy zničehonic vyrašilo několik rychle rostoucích větví. Ty se začaly navzájem proplétat a sílit a během chvilky vytvořily velkou zahnutou klenbu, která se na protější straně opět zavrtala do střešní krytiny. Po celé délce nezvyklého přírodního úkazu vyrašilo modrozelené javorové listí.
     Prostor pod klenbou hlasitě zapraskal a zdánlivě odnikud z něj vyskočilo splašené zvíře. I když svým vzhledem až nápadně připomínalo urostlého jelena, jeho černá srst a složená blanitá křídla na zádech prozrazovaly, že se nejedná o tvora z našeho světa.
     Vyděšený sudokopytník bez zaváhání překonal okraj střechy a navzdory fyzikálním zákonům se vydal prudkým tryskem dolů po fasádě domu. Teprve až v třímetrové výšce nad zemí se ode zdi odrazil a mohutným skokem přistál přímo uprostřed vozovky mezi jedoucími auty. Několik vozidel do sebe narazilo, ale žádné troubení ani nadávky se neozvaly. Lidé fascinovaně hleděli na záhadné zvíře.    
     To za pomocí svého mohutného paroží odsunulo jedno z vozidel stranou, opět se rozběhlo a dalším skokem přistálo mezi lidmi s vozíky na nedalekém parkovišti obchodního centra.
     Tam roztáhlo svá nádherná křídla, jejichž blány prozářily poslední paprsky zapadajícího slunce a vydalo zoufalý hrdelní zvuk. Jeho černá srst rázem zešedivěla a popraskala. Podlomila se mu kolena, křídla seschla a scvrkla se. V příštím okamžiku tvor pošel a rozpadl se na prach.

     Prostor pod přírodní klenbou na střeše mezitím opět zapraskal a neviditelnou bránou se protáhla dlouhá zčernalá paže zakončená krvavě rudým pařátem, poté ji následovala druhá a pak další dvě. Objevily se čtyři obří chlupaté hmyzí končetiny, jak se z průchodu najednou vyhrnul přihrbený tvor. Za klenbou se konečně napřímil, aby se tak okolo letícímu vrabčákovi předvedl v celé své dvou a půl metrové výšce. Ptáček v nastalé panice ve vzduchu ostře změnil směr a vyrazil co nejdál odtud.
     Netvor krátce zasyčel, napnul se vychrtlé tělo a rozhlédl se okolo sebe svýma jako uhel černýma očima zasazenýma do lysé hlavy. Z širokých úst se mezi zkaženými zuby krátce mihnul úzký bradavičnatý jazyk.
     Několika dlouhými kroky snadno překonal délku střechy a dostal se k místu, kde vyrašily větve. Pak se doširoka rozkročil a posledním hmyzím článkem svého těla začal klást modrobílá slizem potažená vejce velikostí se blížící pštrosím. Navrstvil jich na sebe celkem pět, následně se otočil a dal se do velmi rychlého tření svých pařátů o sebe. Póry v jeho dlaních pozvolna vypouštěly mléčně bílý sekret, kterým ihned potíral vejce. Ta postupně bledla, až nakonec dočista zmizela. Netvor opatrným dotykem zkontroloval, že jsou stále na svém místě, poté se otočil a pomalu se vrátil k průchodu. Krátce se ohlédl, očima rychle přelétl město pod sebou a zmizel tam, odkud přišel.
     O několik minut později listí na větvích brány začalo chřadnout a uvadat, větve slábnout a trouchnivět, až se nakonec celá podivná konstrukce rozpadla úplně a nezanechala za sebou nic než trochu prachu.  

Komentáře

pěkný :)

prolog mě navnadil, jen tak dál Havrane a Shadow!

Díky ti,

trochu jsme se teď v rozjezdu zbrzdili, ale nespíme :-)
Taky doufáme, že se Pavlovi podaří schválit nick nové členky týmu.
1.kapitolku napíšu zřejmě já.

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 10 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007