Čarodějův dům

Na kopci nad městečkem Shellton stojí starý dům. Už spoustu let se k němu nikdo nepřiblížil. Lady Drápobřitva, kočka slečny Mossové, cítí, že se blíží zlom. Neviditelné drápy zkouší Oponu a do světa se chce prodrat něco strašného. Co se stane, když děti při hře zakopnou míč na zahradu začarovaného domu? Démon je jejich protihráčem. Komu bude patřit tahle partie? Hraje se o lidské duše.

Povídka vyšla v Drakobijcích V.

Ukázka

„Přines mi ten deník, Kitty,“ řekla holčička v křesle. Ze záhybů deky se vynořilo mourovaté kotě a seskočilo na zem. Když seskakovalo, zavadilo drápky o kostkovanou deku, která se svezla na zem.
Jimmymu se zatočila hlava, Lucy vykřikla. Dívka v křesle neměla nohy. Vlastně je ani nemohla mít. Bylo jasně vidět, jak její bedra prorůstají do křesla, jak je všemi orgány spojena s neživou věcí. Seděla vzpřímeně, protože její záda se také prolínala s dřevem.
Mezitím kotě došlo ke knížce a uchopilo ji mezi drápky. Po zadních došlo zpátky ke své paní. Holčička ho podrbala mezi ušima. Podívala se na Jimmyho.
„Slib mi, že se podíváš po mých zádech a nohou. Slib mi to.“

Recenze

PřílohaVelikost
recenze Fantasyplanet 09_2004.pdf44.84 KB

Komentáře

Abych Ti pořád všechno

Abych Ti pořád všechno nechválila...
Taky se mi líbila, což o to. Ale na druhou stranu, chvíli předtím, než se mi dostala do rukou, jsem četla něco podobného od Endeho a od Gaimana a možná ještě někde jinde. Asi jsem na ni natrefila ve špatnou dobu. I když Lady Drápobřitva je jednou z mých nejoblíbenějších povídkových hrdinek :-).
Jenže tehdy už jsem těch oživlých domů a pokojů měla trochu dost. A navíc se mi o nich zdálo. Což nebylo dvakrát příjemné.
Tehdy mne docela překvapilo, že je od ta povídka od Tebe. Ale asi jsem opravdu zmlsaný čtenář.

:) nojo

vždyť já jsem nikdy netvrdil, že píšu samé skvosty. Spousta věcí by se dala s odstupem času přepsat, dotáhnout... ale většinou to moc neřeším. Snad jednou při nějakém souborném vydání... obzvláště mezi těmi staršími povídkami se najdou nevyrovnané kusy... to je asi normální. :)

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 2 hosté.
(c) Pavel Renčín 2007