Čas hrdinů

Povídka vypráví o prostém felčarovi, kterému jednou večer zabouchá na dveře elfí uprchlík. Jedná se o podobenství, kdy ve světě vládnou tvrdou rukou nacističtí skřeti a elfové jsou vyhlazovaným národem. Povídka má za podklad reálný příběh z druhé světové války, který mi kdysi vyprávěl můj dědeček.
Patří k mým povídkovým prvotinám a je to na ní vidět.

Vyšla ve fanzinu Zlatý drak 1-2/2000.

Ukázka

Zranění byla otevřená zlomenina žebra. Omyl jsem ránu teplou vodou a obložil ji bílými pláténky. Ostrým nožem jsem ji rozřízl. Elf zatínal zuby do řemene a statečně držel. Když jsem ale začal do mosazného hrnku lžičkou z rány vybírat zelenavý hnis, naběhly mu na čele žíly. Klouby rukou zatínajících se do peřiny zbělely. Elf prudce dýchal a pot mu ztékal do očí. Přestože byl opilý a omámený mákem, bolest si našla svou cestičku. Snažil jsem se vše provést co nejrychleji, má nemotornost mě přiváděla k šílenství. Po chvilce jsem již nevyškrábal žádný hnis a tak jsem rychle sáhnul pro hrnec s odvarem z puškvorce. Horkou léčivou vodou jsem ránu co nejlépe vymyl. Potom jsem vytáhnul z krbu doruda rozžhavenou ocílku. Když to elf uviděl, díkybohu omdlel.

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 2 hosté.
(c) Pavel Renčín 2007