Knížky a povídky

Labyrint

Je ještě něco, co nebylo o Labyrintu napsáno nebo řečeno? Nic mě už nenapadá. Zkrátka a dobře, internetový román na pokračování, který přerostl z těchto stránek do blogů iDnes a časopisu Pevnost, do vašich komiksů, povídek a metalových oper a nakonec si našel cestu i na stránky krásné papírové knížky od nakladatelství Argo. Je to jeho poslední stanice? Kdo ví, zatím ano :-)

Tenkrát na středozápadě

povídku "Tenkrát na středozápadě" jsem pro nakladatelství Straky na vrbě napsal už před několika lety pro připravovaný dračí sborník. Tehdy jsem ještě netušil, na kolik let se tato příprava protáhne. Čekání ale stálo za to. Letos na podzim (2010) vyšla krásná výpravná antologie Draci: Legendy jako vázaná osmisetstránková kniha. Mám v ní hned dvě povídky: Dračí hvězdu a právě Tenkrát na středozápadě.

Městské války - Runový meč

Jak jsem psal už u Zlatého kříže, trilogie Městské války je mým hlavním projektem. Runový meč právě vyšel u nakladatelství Argo a poslední závěrečný díl bude následovat na Vánoce 2010. Knížka vychází vázaná jako hardback s přebalem. Za malbou na obálce stojí opět Jiří Husák, mým redaktorem byl Jirka Popiolek. 

Beton, kosti a sny

Jedná se o výběr těch nejlepších povídek, které jsem zatím napsal (a bylo možné je zařadit). Původně byly tyto povídky rozstrkané po velkém množství sborníků, takže to, že teď vychází svázané v jedné knížce, mě moc těší. Přidal jsem k nim jednu novou, dosud nepublikovanou. Jmenuje se Balada krve a řekl bych, že bude patřit k těm nejtemnějším povídkám v knize.

Městské války - Zlatý kříž

Trilogie Městské války je mým hlavním projektem. První díl Zlatý kříž právě vyšel u nakladatelství Argo. Druhý a třetí jej budou následovat v příštích letech. Knížka vyjde vázaná jako hardback s přebalem. 

Memento mori

Jméno téhle povídky vyzývá: člověče, pamatuj, že jsi smrtelný! Jak obstojíš až přijde Poslední soud? Povídka je o stavbě pražského Orloje a odehrává se v době, kdy v Čechách i ve světě sílila chiliastická proroctví, v době nejisté, kdy se mohlo přihodit úplně cokoli. Napsal jsem ji pro sborník historické fantasy, který připravil Ondřej Jireš. Memento mori je postavené na jednoduché myšlence, která mě uchvátila - víc ale neprozradím! :)

Ukolébavka pro město krys

Městská fantasy jako řemen. Mám ji rád, bavila mě dvojice hlavních postav – osamělý starší ex-policajt William Dragonfly a drzá teenagerka Silvana s obřím magickým mečem. To zavání skoro mangou, že? Jak dopadne konflikt starého a nového? Přetrvá příroda, nebo město? A co lidé – záleží vůbec, na které straně stojí? Snad vás bude Ukolébavka pro město krys bavit alespoň z poloviny tak, jako mě ji bavilo psát.

Jméno korábu

Jméno korábu je pro mě velmi důležitý text. Je to příběh, který jsem zkrátka musel napsat, i kdybych se už nikdy magickému realismu nevěnoval. Vypráví o strastiplné cestě jednoho kapitána, který vyplouvá hledat jméno svého korábu. Musí se spolehnout na svou posádku, na přátelství a na sílu naděje, aby překonal všechny překážky. Aby se mu to ale podařilo, musí nejdřív najít sám sebe. Zatímco u mé románové prvotiny Nepohádka šlo ještě leccos vylepšit, za Jménem korábu si stojím.

Jen tančí, nemluví, nespí

Musím přiznat, že příběh Nataschy Kampuschové – unesené rakouské dívky - na mě udělal dojem ještě dřív, než jej média rozemlela v prach a rozmáčela v bulvárové bláto. Ta pravda uvnitř mě přitahovala, a tak jsem ho zkusil převyprávět po svém.
Vzpomeňte si na tuhle povídku, až budete večer přerovnávat svou knihovničku!

Povídka vyšla v Pevnosti 03/2007.

Tři páry papuček

Povídka, kterou jsem napsal jako host do Drakobijců VII. Zařadil bych ji spíš k trochu složitějším pracím. Tři děti byly uneseny. Ve vězení leží na rozvrzané pryčně starý muž. Je to opravdu čaroděj, nebo jen psychicky nemocný člověk, který se ztrácí ve vlastních představách? Magie nebo duševní porucha? A co číhá za dveřmi, před kterými stojí tři páry papuček? Pokud nenalezne tři ztracené děti on...

Povídka vyšla ve sborníku povídek Drakobijci 7.

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 7 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007