Romány

Labyrint

Je ještě něco, co nebylo o Labyrintu napsáno nebo řečeno? Nic mě už nenapadá. Zkrátka a dobře, internetový román na pokračování, který přerostl z těchto stránek do blogů iDnes a časopisu Pevnost, do vašich komiksů, povídek a metalových oper a nakonec si našel cestu i na stránky krásné papírové knížky od nakladatelství Argo. Je to jeho poslední stanice? Kdo ví, zatím ano :-)

Městské války - Runový meč

Jak jsem psal už u Zlatého kříže, trilogie Městské války je mým hlavním projektem. Runový meč právě vyšel u nakladatelství Argo a poslední závěrečný díl bude následovat na Vánoce 2010. Knížka vychází vázaná jako hardback s přebalem. Za malbou na obálce stojí opět Jiří Husák, mým redaktorem byl Jirka Popiolek. 

Beton, kosti a sny

Jedná se o výběr těch nejlepších povídek, které jsem zatím napsal (a bylo možné je zařadit). Původně byly tyto povídky rozstrkané po velkém množství sborníků, takže to, že teď vychází svázané v jedné knížce, mě moc těší. Přidal jsem k nim jednu novou, dosud nepublikovanou. Jmenuje se Balada krve a řekl bych, že bude patřit k těm nejtemnějším povídkám v knize.

Městské války - Zlatý kříž

Trilogie Městské války je mým hlavním projektem. První díl Zlatý kříž právě vyšel u nakladatelství Argo. Druhý a třetí jej budou následovat v příštích letech. Knížka vyjde vázaná jako hardback s přebalem. 

Jméno korábu

Jméno korábu je pro mě velmi důležitý text. Je to příběh, který jsem zkrátka musel napsat, i kdybych se už nikdy magickému realismu nevěnoval. Vypráví o strastiplné cestě jednoho kapitána, který vyplouvá hledat jméno svého korábu. Musí se spolehnout na svou posádku, na přátelství a na sílu naděje, aby překonal všechny překážky. Aby se mu to ale podařilo, musí nejdřív najít sám sebe. Zatímco u mé románové prvotiny Nepohádka šlo ještě leccos vylepšit, za Jménem korábu si stojím.

Nepohádka

Nepohádka byl můj první román. Na počátku byl sen napsat vlastní knížku. Začal jsem psát jen s letmou představou o kostře děje – vlastně všechno, co jsem na začátku měl, byla atmosféra. Co se děje na dětské onkologii, když večer zhasnou světla a oddělení se ponoří do tmy plné obav, smutku a ustrašené naděje?

Syndikovat obsah
tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 6 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007