Labyrint - Zápis 31: ANKETNÍ KAPITOLA

Tak a je to. Anketu o nové postavě máme za sebou. Jak dopadla? Je to neuvěřitelné, ale ani 113 hlasujících nedokázalo jednoznačně rozhodnout. :-) máme shodu!

1. místo - Tomáš Slíva a Sedmtři......25 hlasů

2. místo - Vojta Gábor..................16 hlasů 

3. místo - Teo Novakis..................12 hlasů 

POPIS VŠECH POSTAV ZAŘAZENÝCH V ANKETĚ NAJDETE ZDE:

http://www.pavelrencin.cz/anketa-popis-postav-i-ctenarskych

A co teď s tím? Rozhodl jsem se v této situaci zapojit do děje obě postavy... Avšak brzy bude následovat další anketní rozstřel, kde se ukáže kdo z koho (předesílám, že v případě opakované rovnosti by rozhodl los).

*******************************************************************************************

Stejně jako byla unikátní 20. kapitola, kde měla zemřít jedna z hlavních postav, 30. kapitola přináší také „Speciál“ - anketu o nové postavě, která bude vržena do Labyrintu.

Dobře čtěte, soustřeďte se, protože vaše rozhodnutí ovlivní mnoho z věcí příštích. Do děje vstoupí nová postava „člověka z povrchu“ a záleží jenom na vás, kdo to bude. Dávám vám na výběr čtyři normální a jednu speciální.

Každou postavu představím krátkým vnějším popisem a monologem, který vám ji trochu přiblíží.

A koho to tu tedy máme?

*******************************************************************************************

POSTAVA PRVNÍ: RUDOLF BRZDA, zedník, 48 let

Vnější popis:
Podsaditý muž v neskutečně špinavých montérkách s kšandami. Jeho válcovité lehce sýrové tělo halí sepraný nátělník. Přes chlupatá ramena má ledabyle přehozenou modrou pracovní bundu. U pasu mu visí přívěsek s klíči, na kterém se houpe otvírák na lahve. Klenuté břicho by Rita nemilosrdně kvalifikovala jako pivní mozol. V široké ploché tváři muže září dvě živé modré oči, nad ušima ustupují krátké hnědé vlasy pleši, která ovládla většinu hlavy.

Seznamte se:
„Menuju se Ruda Brzda, ale na stavbě mi řikaj Brzďák. Tohle tělo (poplácá se po břichu) už postavilo ňákejch pár baráků. Sakra, vždyť já makal i na tom zakroucenym tanečním domu u Vltavy. To je ňáká památka, ne?! ... Ty vole, já bych si dal kozla. Nebo dva. Kruci, trčim v týhle díře už ňákej pátek. Trčim tu a Sparta už určitě vyhrála s Teplicema, s Jabloncem, s Baníkem (zasní se). Jestli vodsud nevylezu do derby Sparta Slávie, tak si to někdo šeredně vodskáče. No fakt! Pudu přes mrtvoly!

Se ví, že mám koníčky. Fotbal, to už jsem řikal, kamarády a pívo, stejně jako každej... Ale mam i jeden takovej honosnej. Fotografuju tramvaje. Miluju to jejich zvonění a rachocení, vlastně je to můj dávnej sen, bejt tramvaják.

Jo, mam dva habány, už jsem to řikal? Jsou to takový hovada, ale super kluci. Jeden šel na eletrikáře a druhej študuje. Administratívu, nebo co. Já řikam, ať dělá, co ho baví, hlavně když nepude do politiky. Manželka dělala na mandlu, ale co ho zrušili, tak šije.
Když si chcem udělat hezkej večer, tak se vyvalíme na gauči, pustíme Nova, rozumíš, pohoda, ty brambůrky z reklamy, kafíčko, kozlíka. Trošku se nacamráme a život je krásnej. Když ještě dávaj fotbal...“

Co tato postava přinese? Člověka z jiné společenské a kulturní vrstvy než zbytek postav, lehce absurdní situace, fotbalové, pivařské a mírně oplzlé názory – zkrátka „normální“ chlap :-)

*******************************************************************************************

POSTAVA DRUHÁ: TEODOR NOVAKIS, právník a dobrodruh, 30 let 

Vnější popis:
Muž se opírá ležérně o zeď, jednu nohu má mírně pokrčenou. Je oblečený padnoucím na míru šitém obleku, který ani ušpiněný nezapře prvotřídní hedvábí. Košile s výšivkou a rozhalenkou u krku skrývá slušně vypracované opálené tělo. Rukávy jsou rozevláté, jak v nich chybí manžetové knoflíky. Z kapsy saka ční kousek bílého kapesníku se zlatým monogramem TN. Spona na černém opasku na sobě nese znak porsche. Jako by někdo věnoval pozornost každému detailu. Tvář muže je pohledná, zarostlá strništěm. Kaštanové vlasy jsou husté a ležérně rozcuchané. Hnědé oči jsou hluboké a neklidné, jako by stále hodnotily a srovnávaly vše kolem. V pravém uchu má muž drobnou náušnici z bílého zlata s broušeným kamenem.

Seznamte se:
„Říkejte mi prosím Teo, je to lepší než Teodor. Kde jsem se tak hezky opálil? Část mé rodiny jsou Řekové, prý mám jejich temperament v krvi. Kráčím životem sám jako samotářský vlk, někdy se ale rád nechávám doprovázet přáteli. Ženy mám rád, moc hezky se s nimi povídá, ale jsou příliš intimní, rozumíte? Vím že se jim líbím, nezní to doufám domýšlivě, nemyslím to tak, jsem jenom upřímný. Když jdu ale s nějakou nakupovat, tak to přece neznamená, že s ní chci hned spát!

Nejsem hypochondr, myslím si jen, že by se o sebe lidi měli starat. Měli by svému tělu a vzhledu věnovat daleko víc pozornosti. Hlavně muži. Jde přece o nás, ne? Rozumíte? Vy sám se musíte znát nejlíp, to za vás nikdo jiný neudělá. Nesnáším, když někomu třeba lezou chlupy z nosu! Promiňte, nechal jsem se unést.

Mluvím několika jazyky, mám vystudovánu řeckou obchodní universitu a navíc práva v Praze. Studentská léta byla plná úžasných zážitků, ale... cenzurováno. Rozumíte? Jsem liška, takhle vás navnadím a pak řeknu: cenzurováno (hihňá se).

Jsem bohatý a nestydím se za to. Nějaké miliony jsem zdědil po dědečkovi, co podnikal s kočičím žrádlem. Nesnáším kočky, protože z nich kýchám. Mám na ně alergii. Také mám jachtu jménem Sladká bríza, miluji rychlá auta, ústřice a cestování... (zasní se) Snídaně na Queen‘s Walk u Temže, Silvestry v New Yorku a... Kde jsem to skončil? V kanále. (zvýší hlas) Pro mě luxus znamená něco jako vzduch, chápete? Tohle si někdo šeredně odskáče!“

Co tato postava přinese? nová „orientace“ v příběhu, poměr ženských a mužských postav zůstává vyrovnán, Teo se pokusí dokázat, že gay v literatuře psané heterosexuálem nemusí být jen komickou postavou

*******************************************************************************************

POSTAVA TŘETÍ: MADAM LAURA, varietní umělkyně, ? let (nepodařilo se mi ji přesvědčit, aby prozradila svůj věk, ale hádám, že je přinejmenším o patnáct let starší než Rita)

Vnější popis:
Starší žena s rudě nabarvenými vlasy, které jí odrůstají a objevují se po nimi její vlastní šedivé. Tvář má strhanou, pod očima velké kruhy. Kolem zápěstí i krku má masivní zlaté řetízky. Jsou na mnoha místech ošoupané a prozrazují pozlacené stříbro. Žena má na sobě laciný model s odvážným výstřihem lemovaným flitry. Po vrásčité kůži levého prsu se plazí kamsi do podprsenky tělo vytetované kobry. Žena sedí na bobku v rohu místnosti a nepřítomně si prohlíží udřené ruce.

Seznamte se:
„Jmenuji se Laura. Odjakživa mi říkají Madam Laura. Je to mé umělecké jméno. To nejvzácnější, co mám. Dlouhá léta jsem vystupovala v cirkuse Andres jako vrhačka a žonglérka, v Humbertu jsem pár sezón jezdila s hadem, nevzpomínáte si? To číslo mělo kolosální úspěch. Lidé šíleli a házeli květiny. Z té doby mám tetování. Tehdy to byla výjimečná věc, ne jako dnes, kdy se nechá tetovat každá druhá ženská! Také jsem jednou žonglovala v Televarieté. Byl to obrovský úspěch, když si vzpomenu na ten potlesk... Dostala jsem tehdy od mistra Dvořáka kytici růží. To byl nějaký džentlmen.

Házím věci. Je to moje specialita. Hlavně nože, sekery a šipky. V devadesátých letech jsme do programu zařadili také hvězdice, protože to chtěla mládež, ale nebyla to má přirozenost. Jednou jsem asistentovi při vystoupení usekla prst, nerada na to vzpomínám. Ne, hvězdice nemají glanc.

Když člověk zestárne, tak do něj každý kopne. V jedné chvíli jste v záři světel a ve druhé zjistíte, že jste celý život obětovala prázdnému pozlátku. Nemám manžela, rodinu... Ale co to říkám?! To víte, že jsem byla šťastná. Cirkus byl můj život. Dá se říct, že jeden z mála, kde jsem nevystupovala, byl ten britský. Jak on se jen... Létající Montypytonský cirkus, nebo jak se to jmenovalo.

Nedávno jsem zjistila, že jsem na kočovný život stará, že mám dost celého světa a všech lidí. Zkusila jsem se zabít. Ano, povídáme si, takže to nevyšlo... Potom jsem se rozhodla vstoupit do kláštera. A to byl první krok k mé zkáze.“

Co tato postava přinese? hrůzu do života Rity (aby jednou nedopadla stejně), pesimistickou a melancholickou postavu, která v tomto okamžiku nemá proč žít

*******************************************************************************************

POSTAVA ČTVRTÁ: ROBERT AJT, správce sítě, 21 let

Vnější vzhled:
Mladý muž sedí na posteli a něco si čmárá do blogu (chci říct bloku). Má tmavé kudrnaté vlasy a pihovatou tvář. Oči jsou zelené a neposedné. Kluk má na sobě žluté tričko s nápisem Error a obrázkem hořícího domu. Mladíkova postava je spíše rachitická, záda shrbená. Na první pohled působí dojmem, že musel být hyperaktivní, inteligentní a neskutečně otravné dítě, a že to nejspíš trvá dodnes. Jako amulet mu kolem krku visí stužka se čtyřgigovou flash pamětí Corsair.

Seznamte se:
„Haló, tady IT. Zkoušel jste to vypnout a znovu zapnout? Hehe. To je takovej vtípek. Jmenuju se Robert Ajt, ale kamarádi mi řikaj Robot nebo Ajťák. Robot je moje virtuální osobnost na Hofylandu. Ajťák jsem na Nyxu. Máma mi říká E.T.

Mám několik zásad, podle kterých se v životě řídím: za prvé - s lamama a flejmařema se nebavim, na to fakt nemám čas. Za druhé - často sejvuju, nikdy jsem nelitoval. Za třetí - YouTube je lepší než všechny televize a za čtvrté - lištu Windows si rovnam vždycky nahoru, protože je to logický. Ovládání téměř všech programů je přece nahoře, ne?

Jinak dělám správce sítě na jednom městském úřadě. Je to super, jsou přímo na páteřní síti a s jejich připojením sosám o sto péro. Mam tam parťáka Merkuryho, teda on se jmenuje Venca, ale na síti se loguje jako Merkury. Střídáme se – on paří on-linovky a já makám, v poledne se vyměníme. Zatím to prochází...

Jestli mám nějaký koníčky? Identifikace hoaxů, to je taková věc pro veřejné blaho. Jo a nemám rád, když si lidi dělají furt prdel z Windows. Už je to trapný. Tyhle stejný vtipy si lidi řikali už před deseti lety a Windows? Pořád běží. Neběží. Běží. Hehe. Co mam rád? Holky na internetu, on-linovky, lan parties, Flash a objektově orientované programovací jazyky.

Moje vize budoucnosti? Vizualizace internetu, video, obrázky, kdo nebude mít stránku, jako by nebyl. Jaký znám největší mýtus? Asi web 2.0. Hehe.
Jestli něco nesnáším, tak to jsou uživatelé, pavouci, pomalý připojení a když mám holku osobně pozvat na rande.“

Co tato postava přinese? inteligentního mimoně. Vtipné absurdní situace. Konflikt techniky a mystiky. Programátorskou a internetovou hantýrku.

******************************************************************************************* 
 

POSTAVA PÁTÁ: SPECIÁLNÍ POSTAVA (Ano, Bodkine...)
SEDMTŘI, uprchlý trestanec po smrti, 35 let

Vnější vzhled: dříve známý, nyní neznámý 

Seznamte se: Úúúúúáááááh! Orghhchrrr! (s proříznutým hrdlem se mluví těžko)

Co tato postava přinese? více temnoty, pár nechutných, brutálních scén, člověka, který byl špatný i za života...

Poznámka autora: Říká se, že někdy je lepší nechat mrtvé odejít...

*******************************************************************************************

Tak co, objevili jste svého favorita? Ještě váháte? Dobře si to rozmyslete, protože na vašem rozhodnutí bude záviset mnohé.

To ale není všechno...

Dávám vám možnost, aby kdokoli z vás vymyslel vlastní novou postavu. Nejzajímavější (maximálně tři - z prostorových důvodů) zařadím do ankety spolu s těmi, které jsem připravil já. Aby to bylo spravedlivé, otevřu hlasování v anketě až v neděli 24.2.08, abyste měli čas se nad vlastní postavou zamyslet. Od otevření ankety vám nechám týden na hlasování, argumentování a případné přesvědčování ostatních. Vše je transparentní a on-line.

Bylo by fajn, kdyby vaše případné návrhy byly strukturované stejným způsobem, jako moje. (1. vnější popis 2. monolog postavy = načrtnutá minulost, osobnost). Můžete je posílat na můj mail (pavel.rencinZAVINACseznam.cz), nebo je umístit přímo zde do komentářů a prodiskutovat s ostatními.

Přemýšlejte. Čas běží...  Začínáme... Teď!

 

Komentáře

Vylučovací metoda

Postavy jsou všechny moc perfektně charakterizované, vzaté přímo ze "života". Ale která se hodí k našim hrdinům? Asi to bude chtít vylučovací metodu. Tak mrtvého bych tam netahal - toho by tak leda mohli někde potkat při další cestě jako nebezpečnou zombii. Robert Ajt je fajn, ale trochu by dubloval Zdenala. Varietní umělkyně by mohla využít svých mimořádných schopností ve vrhání předmětů. No, to není špatný. Theodor Novakis - no, nevím, nevím. Mně se zdá, že zedník by tam mohl vnést potřebnou dávku humoru - a ne suchého anglického, ale českého švejkovského! A mohl by nakonec překvapit hrdinským činem, který právě od něj by nikdo nečekal!
Takže já hlasuji pro zedníka Rudolfa Brzdu!

Vylučovací metoda mk. II

Je až neuvěřitelné, že ani jedna z těch "normálních" postav nelíbí. To opravdu musela být klika :D

Brzda se mi nelíbí z dvou hned z několika důvodů:
1) Má rád fotbal
2) Má rád fotbal
3) Má rád fotbal
a navíc nesnáším švejkovské figurky.

Co se týče Teodora, ten se mi také nelíbí z několika důvodů:
1) Nemá rád kočky (takovému člověku prostě nemůžu rozumět. Sám jich mám doma 7 :D)
2) Je to právník!
3) Je to právník!!!!!!

K Madam můžu říct jen málo:
1)Děsí mě pracovníci cirkusu!
2) Více mě děsí jen staré podivné ženské samotářky.

Další na řadě je Robert:
1) Vzhledem k tomu, že už pár let žiju mezi jemu podobnými tak ne, ne a ne! Ti lidé nejsou směšní, jsou k pláči :)

Takže jediný kdo zbyl je starý dobrý (mrtvý) 73. Je fakt, že o tom mám už svou představu, takže je nejspíše nereálné aby se někdo krom mě do té představy trefil.

Z toho důvodu si pěkně počkám, jestli náhodou někdo nedomyslí a nedopíše někoho dalšího. Já osobně mám dost psaní pro sebe (zase jsem nedržel ústa zavřená a vyfasoval pár knih/filmů k recenzi), tím pádem to moc světle nevidím.

Pana Brzdu a madam Lauru

Pana Brzdu a madam Lauru prosím tě nebrat! Lidi typu pana Brzdy moc nemusím, a to zcela bez sociálního podtextu. Madam Laura mě z nějakého důvodu děsí, a ještě víc pesimismu? To nevyzní.
Theodor Novakis mi připadne celkem wtipnej:-).
A Robert...ja newim, pár takových lidí znám, a většinou mám chuť je vzít něčím po hlavě, třeba Ottovým naučným slovníkem.Ale používá jedno kouzelný slůvko :-).
Sedmtři mi připadne přehnanej, něco jako Rambo nebo Chuck Norris, už myslíš že je po něm, a zachvíli vidíš plakát s pozvánkou k dalšímu dílu.
Chtěls komentář? Máš ho mít :-).

Nová postava

Zatím se přátelé do vymýšlení postav nehrnete :-) Mně to nevadí, ale kdy zas bude taková šance?

Nicméně ani 5 kousků není tak špatný výběr. Jsem docela zvědavý na průběh ankety, ta minulá byla po většinu hlasování velmi vyrovnaná. Zítra večer anketu nasadím.

Lehký a zároven těžký výběr

Brzda: Na něm se mi nelíbí jen jediná věc, a to že fandí Spartě. To je pro mě zklamání(to zní jako diskriminace Slavie, že ti není hanba:)), ale jinak mi připadá že jediný on tam zapadne.
Madam: Žen je tam podle mě dost. Navíc myslím, že tady by mohla udělat ošklivou melancholickou paseku. Takže ona můj hlas nedostane.
Teodor: Elegán v kanále no nevím ten by sem moc neseděl. Nechápu přínos, že vyrovná počet mužů a žen, máme přece Zdenala a Kořínka vs. Rita a Valentýna. Elegán ode mě taky palec dolů.
Robert: Tady souhlasím s otomarem moc inteligence škodí.
73: Mile jsem byl překvapen skřeky, ale obživnutí mrtvého už bych v tomhle pěkně se rozvíjejícím románě nepřekous.

Takže uvidíme co my čtenáři vymyslíme, ale Brzda má zřejmý náskok(tedy alespon u mě).

Co takhle nějaký nižší politik ?

Můj favorit je Brzda, zaprvé zedničinu nenávidím a často jí musím provádět, ale hlavně fandím Spartě:)))

Navrhuji novou postavu. Starosta.

Jmenuje se Pere Korbel věk 58 let.

POPIS
Sedí na pohovce a zhluboka odděchuje. Na jeho plešce mu vyrážejí kapky potu, které občas utře špinavým kapesníkem. Na sobě má tmavomodrý oblek, nevalné kvality. Bílou košili propocenou do posledního vlákénka a proužkovanou kravatu notně povolenou. Vedle něj leží malá kožená aktovka a jedna
bota, "Druhou bohužel nemám. Někam se ztratila". Výška tak 175cm ale v pase to kvalitně dohání.

SEZNAMTE SE
Jsem starosta jednoho Města středočeského kraje, už tam starostuji čtvrté volební období. Lidé mě zkrátka milují. Nevávidím ty, kteří nám hází klacky pod nohy a neustále lamentují nad tím, že kdyby to dělali oni bylo by to dvakrát rychleji a pětkrát levnější. Jestli je tohle nějaký druh reality show tak si to tady někdo hodně šeredně odskáče. Jsem nestraník, ale asi do toho už praštím a dám se k Socanům a nebo se na to vykašlu úplně a půjdu do důchodu.

CO POSTAVA PŘINESE.
Jistě to nebude tak bezúhoná postava jak o sobě hovoří. Za jeho negativní Lustrační osvědčení bych ruku do ohně nedal a za to, že ho lidé milují také ne. Je pravda, že asi nebude žádnou velikou pomocí pro družinu ale spíš taková koule u nohy, ale je to postava ze života a s Kořínkem a jeho komunisty bychom se mohli hodně pobavit "ne že bychom se již nyní dostatečne nebavili". Jeho aktovka, by také mohla přinést nejedno překvapení.

Teo

S Teom som plne spokojná a myslím, že s ním bude v kanáli najväčšia sranda. :)
(Nových postáv by som mala aj viac, ale nechám ich tak. Teo je dobrý.)

Proč já nemám tu fantazii na tvřbu postav??

Tak já taky ten Teo.
Ostatní mi prostě tak nějak nepatří, třeba i z důvodů uvedených výše. Příliš melancholie spíše škodí. Tomu sportu, kde se lidičky jenom honí za míčem a když ho konečně doběhnou, tak ho znovu prostě odkopnou dále... no já nevím. A IT Crowd, to je takovej dublovanej Zdenal. Jen bude mít třeba knížku o C++ a ne grimoár. A zombíci... nestačí pražský zombie walk na ulicích (letos už druhý ročník!), už taky v podzemí? :D

dnes mám špatnej den... na

dnes mám špatnej den...

na tvořbu. a fantasii. a ostatní mi TAM prostě tak nějak nepatří. a ne dále ale pryč. a vůbec. dnes je všechno dnes...:( já jdu spát... třeba to bude pak lepší:D

Nová postava

Zdravím všechny ztracence v Labyrintu! Tak jsem se konečně propletl všemi řádky příběhu a dorazil jsem až sem (že mi to ale trvalo :-) )!
Jsem ale rád, že se s vámi můžu podělit o jednu postavu, která se mi zrodila v hlavě. Třeba se i někomu bude líbit. Tak tady je:

Tom Slíva, vyhazovač, 25 let

Vnější vzhled
Vysoký svalnatý chlápek s rozpuštěnými tmavými vlasy, které mu sahají do půli zad, sedí na zemi, pohled upřený kamsi do dáli, nohou podupává v rytmu nějaké písničky. Na sobě má černé seprané tričko s jakousi zombií a nápisem Iron Maiden. Na řetízku kolem krku se mu pohupuje obrácený kříž a zápěstí mu zdobí náramek z pyramid. Každou chvíli se podrbe mezi nohama, potrhané džíny mu jsou evidentně těsné.

Seznamte se
(pobrukuje si) "Skrývá je svoje rohy, dál káže Apage Satanas"..."no jo, jen co každej uvidí metaláka, hned si říká jakej to musí bejt feťák a lůzr. Víte beztak prd a mě je to jedno. Blbý je, že když se odtud co nejdřív nedostanu a nezaplatim alimenty, tak zas budu mít trable se soudy! No co, já bych si jí i s tim prckem klidně vzal, jenže to bych musel bejt ňákej navoněnej frája, abych se líbil papínkovi. I když vdávat dceru v šestnácti...
Kvůli děcku jsem musel jít z ČVUT už po prvním semestru, ale jinak mám práci dobrou, dobře placenou. Kámoš má stavební firmu a to byste nevěřili, kolik se dneska staví baráků. Ještě občas dělám vyhazovače v jednom rockovým klubu, je to pohoda, poslouchat super songy a ještě k tomu dostat prachy.
Hele ale jako co mě štve nejvíc jo, chtěl jsem jet na koncert Nigthwish, a jako jestli tomu, kdo tomhe spískal, neurazim palici, tak budu fakt zlej!"

Co postava přinese?
Nějaké svaly budou časem určitě potřeba a i když to není taková korba jako 73, umí ránu rozdat i dostat. Občas impulzivní, ale jinak celkem pohodář.

Návrh na další dvě postavy!

Tak mě dneska ráno zničeho nic napadly dvě další postavy a protože koukám, že zatím nikdo nic kloudného nevymyslel, dávám je k obecnému posouzení.

POSTAVA ŠESTÁ
VILDA FRÝBORT, POVOLÁNÍ POLICISTA, VĚK NĚCO KE TŘICETI.

VNĚJŠÍ VZHLED: Mezi dveřmi stojí chlapík poměrně malého vzrůstu, spíše se sklonem k zaoblenosti, ale zdá se, že pod jeho policejní blůzou se napínají docela slušně vypracované svaly. Má na sobě policejní uniformu se služebním odznakem (pravda, dost nepředpisově uválenou a ublácenou) na hlavě příslušnou čepici. U pasu mu nějakým nedopatřením zbyla kovová pouta; pendrek mu sebrali a po pistoli mu zbylo jen pouzdro. Tváří se víc než naštvaně.

Seznamte se: Já jsem prostě Vilda a už sloužím nějakej pátek u policie, i když pořád čekám marně na povýšení. A neušklíbejte se, že jsem malej, to se by se vám setsakra nemuselo vyplatit! Už jako kluk na základce jsem s tím měl problémy, spolužáci na mě pokřikovali Pinďo a Prcku, a upozorňuju, že na tyhle přezdívky jsem přímo alergickej! Abych to nějak kompenzoval, tak jsem hodně cvičil s činkama, posiloval, běhal a dal jsem se do kroužku bojovejch umění, mám doma dokonce pár pohárů ze sportovních soutěží. Možná, že i proto se mi tak zalíbila práce u policie; člověk má respekt a připadá si důležitej. A já jsem fakt dobrej policajt, tvrdej a neúplatnej - i když, a to mě nejvíc žere, zrovna kvůli tomu si na mě můj nadřízenej zased. Jó, mohl bych vám povídat o různejch křivárnách, jak třeba někoho dva měsíce honíme a soudce ho obratem propustí na svobodu nebo jak někoho musíme nechat utéct do ciziny, protože je to podplacený. Už jsem dokonce uvažoval, že dám výpověď a půjdu k nějaký soukromý ochrance. Teď zrovna honíme jednoho uprchlýho trestance, přezdívají mu Sedmtři, dostal jsem echo od jednoho chlápka, co má dost podezřelou hernu a tak s námi kouká bejt zadobře, ten mi řekl, abysme se trochu poohlídli v pražskejch kanálech, že se tu dějou moc divný věci. Nechtěl jsem s tím hned za šéfem, rozumíte jistě proč, tak že si to napřed sám trochu omrknu. Vlez jsem do štoly, ale daleko jsem se nedostal. Byla to nejspíš past, nějakej omamnej plyn nebo co, prostě netuším, jak jsem se dostal do týhle místnosti.

Co tato postava přinese? Bude se snažit rozlousknout "tenhle zapeklitý případ", odhalit a zatknout viníka, což ovšem bude značně omezeno jeho dogmatismem a naivní představou o spravedlnosti a zákonu, takže časem mu bude podezřelý i leckdo z členů družiny (otázka je, jestli oprávněně nebo ne). Také je to slušný rváč (ovládá asijská bojová umění) a vynikající střelec (pokud by se dostal ke střelné zbrani).

POSTAVA SEDMÁ: MAXIM FRIEDERMANN, POVOLÁNÍ: OFICIÁLNĚ SOUKROMÝ PODNIKATEL, PRAKTICKY "LOVEC POKLADŮ", VĚK 45 LET.

Vnější vzhled: Šlachovitý chlapík s vystouplými lícními kostmi a výrazným nosem, pod nímž má knír. Jeho pichlavá očka neklidně těkají po zařízení místnosti i přítomných lidech, neustále si mne ruce a hraje si s prsty. Přímo z něj sálá neklid a přebytek energie.

Seznamte se: Můžete mi říkat Maxi. Možná už jste o mě slyšeli v televizi nebo četli v novinách, zrovna posledně byl se mnou v příloze Mladé fronty dlouhý rozhovor. To víte, novináři kolem mě pořád větří nějaké senzace, "lovec pokladů", to zní romanticky, že, a ani se jim nedivím, já jsem už jako kluk zaníceně četl různé ty historky o pokladech, pirátech a tak. Můj táta byl Němec a máma Češka, už v šedesátých letech se vystěhovali do tehdejšího západního Německa, takže až jako dvacetiletý jsem se teprve dostal zpátky do Čech. Zastupuji tady naší obchodní firmu, to mi nese peníze, ale většinu jich utopím ve svém pátrání. Možná je to skutečně bláznivé, už pět let nechávám kopat na různých místech, stálo mě to milióny a pořád nic. Ale já vím, proč to dělám. Nechci o tom moc mluvit, ale dostal jsem se k tajným dokumentům, ze kterých vyplývá, že Němci někde na území středních Čech schovali legendární jantarovou komnatu ruských carů. A také by tu měla být podzemní továrna, kde vyráběli prototypy dosud nevídaných zbraní. Ty věci mají nedozírnou cenu a až se k nim jednou dostanu, všechny náklady se mi stonásobně vrátí! Pravda, kvůli téhle "posedlosti" jsem ještě neměl ani pomyšlení na nějaký soukromý život, neoženil jsem se, pořád jenom někde lezu do všelijakých pochybných štol a leckdy i riskuji život, protože tam hrozí závaly nebo jsou tam nastražené výbušniny. Zrovna teď jsme rozjeli velkou sondu v Praze na Proseku, je tam úžasný labyrint, jenž vznikl z bývalých štol na dobývání pískovce, úplné podzemní katedrály se sloupořadím, ale úplně zanesené odpadky. Musíme to od těch nechutností napřed vyčistit, než pronikneme někam dál. Před pár dny jsem byl prověřit, jak práce pokračují, ukazovali mi vyústění chodby, která jako by směřovala do centra Prahy. Zkusil jsem s několila dělníky proniknout hlouběji, ale najednou se něco stalo... Snad zával, já nevím, všude bylo plno prachu, hřmot, světla nám zhasla, o něco jsem se praštil do hlavy... A probudil jsem se tady.

Co tato postava přinese? Další úhel pohledu na tajemství kanálů, možnost nečekaných odhalení a skryté napětí až otevřený konflikt mezí ní a starým pánem Kořínkem. Dokonce by se mohlo ukázat, že ti dva - Max a Kořínek - mají mezi sebou nevyřízené účty nebo že lovec pokladů Max je potomkem někdejšího Kořínkova úhlavního nepřítele! A přesto budou muset spolupracovat, aby se z té šlamastiky vůbec dostali. Ale možná se budou snažit i navzájem "potopit". A bude na Ritě, jak tenhle spolek ukočíruje.

Teo

Potomek řeckých bohů a bohyň třeba právě v kanálech nalezne pravdu o tom, že ne všechno co se třpytí je zlato.. Také si myslím, že tato postava má velký potenciál a má mou podporu.
P.S. Chápu, že někteří z nás jsou masochisti, ale já mít alergii na kočky, tak bych je taky moc nemusel.

Pár odpovědí:

Saleas: já osobně fotbalovou fanouškovskou preferenci nemám. Takže jestli Sparta nebo Slavie... :-) Fotbalu se věnuju raději aktivně.

Rotane: díky, žes to se Starostou rozčísl :-)

Exi: super, první komentář a hned s návrhem postavy. Nechci čtenáře ovlivňovat, ale charakteristika Tomáše Slívy je perfektní.

Otomar: také výborně charakterizované postavy. Jsem zvědavý, co na ně řeknou čtenáři.

Dnes ve 12:00 anketu spustím.

 

Mejdn, vole

Snad nebude vadit, když si lehce zahlasuji.

Slíva jest mou volbou. (viz příspěvek od Exi)
Důvody:
a) je to metalista (takovejch víc)
b) je to korba, sice ne jako 73 (můj oblíbenec - dej mu Ďábel lehké spaní), ale Kořínek se Zdenalfem fakt příliš na close combat nejsou... Magie je super, ale Zdenalf začátečník a schovat se ve stínu bitvu nevyhraje.
c) Rita potřebuje chlapa...

Jinak - skvěle napsané dílko, díky systému psaní na pokračování sice občas poněkud nesourodé kapitolky, ale každopádně velice zdařilé. Gratuluju :)

postava rytíře

Zkusím ti popsat jednu osobu z našeho města, viděnou mýma očima. Nevím, jestli by přinesl něco originálního, musel by zůstat "živý". Tebou vymyšlené překážky by u něho hnaly nadoraz potřebu "nespadnout", možná by ze sebe něco dostal.

Jmenuje se myslím Vojta, je mu mezi 40 a 50. Je Cikán, menší postavy, pořádná ramena, knír jako husar. Potkat ho lze v montérkách, (v létě bez košile), nebo vymydleného s bílou košilí v černém obleku.

Dělává kopáče u stavební firmy, má dobré jméno a dohodí další lidi, když je potřeba. Práci bere vážně, lidé, co doporučil, si musí udělat své, "ať bílí vidí, že Cikáni umí pracovat". Když se flákají doma, osobně je přivleče.
Na dně duše má možná strach - že selže ve chvíli, kdy to bylo důležité. Nemá vzdělání, ví, že myslí pomalu a bojí se, že se jednou bude muset rozhodovat a zvolí špatně, jako hloupý kopáč.
Ženu nemá. Moc tyhle věci neumí (navíc by musel potkat princeznu, aby se duše rytíře mohla zamilovat).
O komunistech a fašistech toho ví málo - o fašistech to, že se jeho táta za války schovával v lese s nějakými Rusy. Ke komunistům se chvíli chtěl přidat. Mluvilo mu z duše, co říkali - glorifikace práce, že kdo pracuje, zaslouží úctu, bílý nebo Cikán. Pak to ale bylo "nějaký divný", tak to neudělal.
A co by tak o sobě řekl sám ... Moc toho nenamluví, navíc se trochu stydí za přízvuk. Možná by si vzpomněl, že "že bylo nádhera, jak jsme v tom Nagánu vyhráli a zpívali tam naši hymnu a taky v Praze." Dopřál si pivo a bylo mu tenkrát hezky...

Jinak, Prahu moc nezná, jen párkrát tam dělal.

Tak...

Tak, anketa je přidána, můžete se pustit do hlasování. Aby to bylo spravedlivé, pořadí postav jsem náhodně rozlosoval. :)

Jsem zvědavý, koho za týden přivítáme v týmu!

RE: Revenga

Díky za chválu i komentář. Můžeš mi poslat na mail, nebo napsat sem, jaké kapitoly podle tebe hůře navazovaly, nebo ti přišly nesourodé?

Ocenil bych to... trávím s Labyrintem čas už od loňského listopadu a nemám od něj odstup, což máš naopak ty. Takže bych si to rád poslechl, abych pak případně doladil verzi pro Pevnost.

Hmm, hm

Tak jsem si díky nemoci konečně všechno přečetla. Pro jistotu dvakrát, aby mi nic neuniklo.
Chvílemi mi to připadá trošku těžkopádné, ale vcelku to jde, je to zas něco nového.
Ritu moc nelitujte, zatím mi připadá schopná, chlap se jí bude hodit později.
Valentýna a Zdenal si (zatím) vystačí sami a pan Kořínek taky ještě něco vydrží.(Psát, že má tuhý kořínek mi přijde jako laciný vtip.)
Zkouším si tam představit sebe - naprosto průměrná, matka dvou odrůstajících dětí, s mírnou klaustrofobií....
Jo, to je ono! Chybí tam klaustofobik, ten by tomu dodal trošku jiný rozměr. Nebo někdo nenávidící špínu, popřípadě hypochondr.
No, raději se jdu posilnit kanabisovým koláčkem s mrkvovou příchutí, ať mám při hlasování lehkou ruku.

Ach jo

Opravdu nechápu proč tam všichni chcete nějakího "Ramba". Ted mě mrzí, že jsem nenašel čas abych také napsal svou postavičku. Je mi líto , že v takovémhle světě idealně stvořeného pro děti žádné není.
Ještě otázečka: Kdy nás znovu bude čekat další kapitolka a nějaká anketka?

wau

Tak jsem se prokousal za dva dny až sem, a samozřejmě musím poděkovat za odvážný a velmi pěkný projekt a popřát mnoho zdaru. Je zajímavé pozorovat hádání čtenářů a srovnávat je potom s následujícím zápisem...(já si typoval že pan Kořínek je od nacistů když ví spoustu věcí a nemá rád komunisty). No a k další postavě - no když jsem četl zápis někde okolo 10 nějak automaticky jsem hlasoval pro nemrtve (asi začnu číst knížky kde nejsou nemrtý) těď nevím já bych tam bral jěště nějakého mistika, ale je fakt že to záleží na tvým pojetí magie a taky se ještě pan Kořínek nevybarvil...zedníka ne (nemám rád švejkovský postavy), zbohatlíka taky ne (nic proti homosexuálům nemám jen se mi tam nehodí ten zbohatlík), umělkyně noo ta by se tam sice hodila ale nějak mi tam chybí ten důvod ,i když víc pesimizmu v ponurém prostředí je lákavé, (tak důvod aby ukázala Ritě jak by mohla dopadnout mi nepřijde moc dobrý), správce sítě a mrtvý trestanec nevim záleží jak hodně chceš rozvinout magii, policista a starosta dobrej nápad ale metal je metal :)...no tak snad jsem to napsal srozumitelně a bez moc chyb (čeština mě nikdy nešla)...

Pár odpovědí

Re: Bludička: dobrou chuť! Pak mi nezapomeňte napsat, s jakým zpožděním na vás kanabis zapůsobil :-)

Re: Saleas: Další anketa? Určitě bude, protože ale přesně nevím, co se stane a kdy se to stane, tak to úplně nedokážu určit. Očekával bych ji nejspíš někde kolem zápisu 40 (?). Uvidíme. Nechci je zas dělat příliš často, protože pak musí následovat čas na hlasování, který zase "zdržuje" lidi od čtení :-) Věřím, že takto to bude vyvážené.

Re: Vyky: díky za podrobný rozbor. Zatím, zdá se, metalák Slíva vede. Času do konce týdne ale zbývá ještě dost... Hádám, že přinejmenším Vilda Frýbort mu bude dýchat na záda.

Slíva neni Rambo...

To Saleas: jako jasný, svaly má, umí je dokonce i použít, ale podle mě se s Rambem měřit nemůže. Takovej Sedmtři měl k Rambovi mnohem blíž, jenže souboj mezi 73 a Slívou by dopadl asi tak, že by 73 rozmačkal Slívu na Slívovici. Slíva prostě není takový typ "svalnatce", kterej dokud všichni nemaj utrhaný údy a vnitřnosti rozházený deset metrů okolo, tak neni spokojenej.
Jinak ale musim říct, že mě strašně moc těší jak si Slíva vede, a i když je do konce hlasování spousta času a nakonec to může dopadnout úplně jinak, tak přesto děkuju (i za pochvalu od Pavla, která potěší snad dvojnásob)!

Napínavé!

Ano, zápasník Tomáš Slíva, kterému patřilo první i druhé kolo, namáhavě dýchá. Vilda Frýbort na něj vyzkoušel několik pěkných úderů karate, dlouho jsme tak dobrou techniku neviděli, Tomáš však našel snadnou odpověď a otiskl mu do tváře svůj náramek s pyramidami! Ach Vildo, tak dobře připravený borec... Vilda trochu ztrácí, ale nastupují noví soupeři! Kdo by to čekal, že zbohatlík Teo a romský dělník Vojta budou spolupracovat?! Ale tak už to v životě bývá, ano, vidíme jak nepříjemně doráží na Slívu, ale zdá se, že v ringu chvílemi překáží jeden druhému, oba jsou silné osobnosti, a každý si tak trochu sleduje vlastní cíle. Že by se šetřili? Jejich spolupráce pokulhává a Tom Slíva vítězí v dalším kole. Ale co to?! Vážení diváci, já jsem z toho přinejmenším jelen! To jsme už opravdu nečekali ani na komentátorském stanovišti. Moji kolegové vstávají a otírají si orosené monitory... Ale, teď dostávám hlášení z režie, že videorozhodčí to potvrzují. Jeden z poražených závodníků nečekaně vstává z mrtvých a obrovskými pěstmi začíná mlátit do Toma Slívy, který se konečně dostává do pořádného tempa. Ano, je to krásný zápas, rány dopadají, kosti praští. Je to velmi vyrovnané...

Abych

Abych to uvedl na pravou míru, já samozřejmě fandím postavám čtenářů :-))

Teda, zatím jsem neměla

Teda, zatím jsem neměla čas si projít všecky komentáře a vybrat si postavu, ale prostě musím napsat zatím aspoň tohle: Ten IT nerd mě složil dokonale. A obzvlášť ten hofyland...zmínka o mém třetím domově vždycky potěší :o)))
(Ale do party bych ho teda nechtěla :o).

Rozhodnutí

Uff, tak jsem to konečně všecko dočetla :o)
Zjistila jsem, že jdu zřejmě zcela proti proudu, protože z původních pěti postav jsem si suverénně vybrala Madam Lauru. Asi proto, že já mám tenhle typ stárnoucích, životem otřískaných ženských, co umí vrátit každou ránu, prostě ráda. (Rozhodně radši než nafrněnou playmate Valentýnu, i když i té musím přiznat, že se vyvíjí dobrým směrem :o)).
A z "lidem navržených" postav se mi nejvíc líbí Vojta, třeba proto, že určitě bude dráždit pana Kořínka tím, že jsou mu historické události typu druhá světová celkem ukradené.
Tak, jdu si zahlasovat. :o)

Přátelé,

vy mi tedy dáváte. To, že až do poslední chvíle budou výsledky prakticky vyrovnané, jsem opravdu nečekal. Doufal jsem, že si zápis začnu v neděli už připravovat, abych ho v pondělí nasadil (brzo ráno ve středu odjíždím do neděle lyžovat). Tohle bude ale opravdu napínavé až do poslední chvíle! :-) Do úterka určitě 32. kapitolu napíšu. Ale o čem?

Za hodinu a půl

Už za necelou hodinu a půl skončí naše anketa. Zatím se ustálila na nejhorším možném výsledku - remíze mezi Tomem Slívou a Sedmtři :-) ze 113 hlasů to je docela náhoda, ne? Jsem velmi zvědavý jak to dopadne. A v hlavě začínám sumírovat kritický scénář, když to skončí nerozhodně.

Anketa uzavřena: nová postava

Stalo se to, co se obvykle stává, když si něco vymyslíte, pečlivě připravíte a máte pocit, že vás už nic nemůže překvapit... :-) jak naivní myšlenka vzhledem k charakteru vesmíru.

Hlasování v anketě skončilo nakonec NEROZHODNĚ (sic!). Nechce se mi zarmoutit ani jednu ze skupin, že bych nyní vlastním rozhodnutím gordický uzel rozetnul. Proto věc vyřeším šalamounsky...

V této chvíli zapojím do děje obě postavy... Avšak brzy bude následovat další anketní rozstřel, kde se ukáže kdo z koho (předesílám, že v případě opakované rovnosti by rozhodl los).

A to je vše, přátelé. Jdu pracovat na nové kapitole. :)

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 8 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007