Labyrint - Zápis 46: KRAKSNA

Monstrum se řítilo proti družině. S ostnatou korunou. Řezané ze světla a tmy. Věnčené lidskými kostmi. Rita cítila jak se jí potí ruka. Jen okamžik a bude u nich! Stiskla zuby.

Země se chvěla. Slíva mimoděk pootevřel ústa. Zdenal držel mezi prsty poslední baterii a odříkával formuli kouzla. Valentýna ho přerušila výkřikem: „To nejsou oči! Vždyť jsou to světla!“ Zvedla ruce a zamávala.

Tušený obrovský trup se přiblížil na deset metrů. Letěl jim vstříc jako skála. Jako ledoborec rozrážející kry. Náhle se ozval hrozivý skřípot a podél obou boků se vyvalil vodopád jisker. Neviditelné brzdné čepele ryly beton. Kostry usazené po stranách se vzepřely jako veslaři, jako by se snažily zbrzdit kliky hřídelí skrytého motoru. Z krátkého komínu vyšlehl plamen a černý kouř. S uši rvoucím řevem masa zpomalila, ale nezadržitelně se valila dál.

Hrdinové zkoprněli hrůzou a překvapením. Nedokázali se pohnout.

„Zpátky!“ zaječela Valentýna a uskočila. Konečně i ostatní pozpátku klopýtali před zpomalujícím kolosem. Narazil do nich skoro něžně. Několik metrů je tlačil před sebou. Klapání ustalo. Kříženec obrněného transportéru a parníku znehybněl.

Jen stěží rozlišovali jeho tvar. Čelo jako příď lodi s předsazenou ocelovou radlicí, zbrázděnou škrábanci, obitou tisícem drobných nárazů, které zanechaly důlky a rýhy na měsíční krajině staré oceli. Pod přídí se hrdě pnula bezvlasá krejčovská figurína, které někdo vypálil místo očí díry. Její bledá hlava vypadala jako lebka. Z rezavých nýtů bylo na trupu vozidla vyvedeno slovo: Milena. Reflektory zářily oslepujícím jasem.

Zdenal si zastínil oči. Obcházel monstrum s petrolejkou, aby si zblízka posvítil na celou hrůznost detailů jeho konstrukce. Stroj nebyl tak velký, jak se prve zdál. Rozměry se podobal náklaďáku. Víc než vozidlo, ale připomínal spíše loď. Zrezlý ocelový rám karoserie zdobily pásy nýtů, převládající materiál obložení tvořila dubová prkna. V zadní části bylo obrovité kolo starodávného parníku se stovkou ocelových lopatek, ve přední jedno menší, gumové, které nadlehčovalo příď.
 
V centrální části byla kabina s kruhovými okny a nízkým komínem, která pokrývala více než polovinu vozidla. Druhá polovina byla odkrytá, ohrazená pouze provazovým zábradlím jako paluba. Po stranách, na bocích monstra někdo nainstaloval na improvizovaných sedátcích kostry lidí. V pařátech svíraly kliky, které mizely v bludišti ozubených převodů v útrobách stroje. Když se před okamžikem hřídele pohybovaly, způsobovalo to, že se zdánlivě pohybovaly i kostry.

„To není možné!“ zajíkl se Zdenal a znělo to fascinovaně.

„Konečně nás našli!“ usmívala se šťastně Valentýna.

„Vrať se, Zdenale!“ vykřikla Rita. Nevěřila té ocelové bestii. V podzemí bylo vše smrtelně nebezpečné. Zatímco skupina zvědavě okukovala nehybně stojící stroj, padla na ni úzkost.

Z monstra se vyvalila se pára. Ritě se zdálo, že uvnitř zahlédla pohyb!

„No tak vraťte se! Držte se pohromadě,“ krotila je. Měla strach, že se jí rozutečou, že je nebude schopná ochránit, nebo že...

Jedna z koster na ni upřela znechucený pohled. Rita se vlastní myšlenky vyděsila. Opravdu ji napadlo „pohled“? Copak začíná bláznit?!

„Doprdele, pohnulo se to!“ zdušeně šeptal Slíva a s obdivem zkoumal nejbližšího kostlivce. Byl špinavý, skoro černý, ulepený od bahna. Visely na něm cáry hnijících zbytků rostlin, ztvrdlých výkalů a Bůh ví čeho. Tomáš k němu natáhl ruku. „Já si sáhnu...“

„Já bych to raději nedělal, Slívo,“ radil mu Kořínek.

Tomáš chvíli váhal a nakonec si nedokázal pomoci. Ukazovákem žďuchl kostru do ramene. Odskočil, jako by ho zasáhl proud! Kořínek i Rita s sebou trhli.

„CO?!“ vyhrkli téměř současně.
 
„Nevim, lek sem se,“ informoval je Tomáš. Potom k němu kostra otočila hlavu. Pustila jednou rukou hřídel a odstrčila Slívu lehkým pohybem zápěstí. Muž zařval a narazil do stěny tunelu. Tiskl se k ní zády a nevěřícně si kostlivce měřil.

Rita se kousla do jazyka, aby nezačala nahlas křičet. „Tohle je na mě už trochu moc,“ sípala a pláč měla na krajíčku.

Zdenal s Valentýnou to kupodivu zvládali lépe.

„Vypadá to... jsou to asi kostlivci.“

„Živí mrtví,“ deklamovala Valentýna. „Je to šílený, ale když tu může existovat imp nebo magie, tak proč ne kostroun?“

Mělo to svou zvrácenou logiku. Ritě se točila hlava. „Když může bejt kostlivec, proč by nebyl v podzemí třeba i tank, že jo? A když tank, tak proč ne třeba východ?“ blábolila. Vysloužila si chápavý pohled a Kořínkovu ruku kolem ramen.

„To bude dobré, paní Rito.“

Nebude to, kurva, dobrý! chtělo se Ritě ječet.

Něco se dělo. Příďové reflektory zablikaly, vyšlehl mezi nimi zelený záblesk. Kostlivci se narovnali a položili ruce na kliky. Ozvalo se zasyčení. Někde odskočily zámky a odsunuly se závory. Vrzly otevírané dveře a na střechu kabiny, se vyštrachala postava. Její temný obrys se opřel o zábradlí a naklonil se nad nimi.

„Rychle do Kraksny! No tak hoďte sebou! Za chvíli je to tu!“ vykřikla a opět zmizela uvnitř.

Zmateně se na sebe podívali. Hlas nikomu nepřišel známý. Váhali. Zdenal si všiml stupaček na jedné straně vozidla, k nástupu se ale neměl.

Rita s hrůzou zjistila, že se na ni dívají.

„Nevím,“ tisíckrát toužila to říct. „Nevím, sakra, co dělat!“ chtělo se jí řvát. A pak to uslyšela. Sílící hluk. Vozidlo nehybně stálo. Vzdálené šumění připomínalo...

„To ne...“ hlesla.

...blížící se šumění připomínalo zvuk valící se...

„Dovnitř! HNED!“

...rostoucí řev připomínal hektolitry vody, valící se závratnou rychlostí tunelem! Šplhali po boku monstra jako opice. Jeden po druhém se vyhoupli na palubu a vtrhli do kajuty ozářené karmínovým světlem. Sotva se namačkali dovnitř, zapadly za nimi dveře a se zasyčením se zajistily.

O okamžik později do vozidla narazila plnou silou stěna vody. Naklonila ho. Zvedla ho. Pohodila s ním jako s hračkou. Přelila se přes něj. Černá špinavá voda, která vystřídala venkovní tmu. Kabina se třásla, jako by se měla každým okamžikem rozpadnout. Ocitla se pod hladinou. Rita znepokojeně vzhlédla ke stropu, mezi nýty prosakovaly kapky a padaly jí do vlasů a k nohám. Na přídi probleskl modrý výboj. Motor zakašlal a dal se do pohybu. Kostry ztracené kdesi ve vodních vírech začaly točit klikami. Stroj se řítil téměř naslepo tunelem. V maličkém prostoru se tísnilo šest lidí. Cizinec se hrbil nad řídícím pultem, ze kterého na něj pomrkávaly drahokamy zářících kontrolek. Většina z nich plála rudou. Kabinou zněl jen tlumený řev vody a mužův nepříčetný smích.

Komentáře

Příště: MILENA JE MRTVÁ

Přináším vám zápis 46, jsem zvědavý, co na něj řeknete. Z komentářů k minulému zápisu je vidět, že moc z vás se nenechalo "oblafnout", tušili jste, že to s tím monstrem nebude jen tak. Bodkin to trefil poměrně přesně :-)) musel jsem se smát, když jsem to četl a už měl tento zápis vymyšlený a částečně i napsaný. Kulatá okna budou ale jeho...

Rád bych vás na tomto místě ještě informoval o unikátním průlomu v projektu muzikálu či chcete-li metalové opery. :-) Metalýza přinesla první skladbu a podle mě je zatraceně dobrá. Posuďte sami:
http://www.pavelrencin.cz/bajecna-metalyza-metalova-opera-audio Tohle už by byla škoda nezkusit dotáhnout do konce!

Jinak jestli se těšíte na Městské války, můžete si zahlasovat na stránkách Pevnosti: www.pevnost.cz

To je pro dnešek vše. Další zápis plánuji ještě do konce tohoto týdne. Kdo se asi vyklube z cizince, který řídí tak podivný stroj?

To je snad jasné...

Nevím proč, ale první jméno, které mě napadlo ja kapitán Nemo. Škuner plný mrtvých, jeho "podivný" kapitán, zamilování hodný smích. Když se k tomu přidají ještě ty varhany před tím. Snad ani není jiná volba.

:o)

Mě taky napadl Nemo :oD To jsem zvědavá, co bude zač ;o)

Zajímavé...

Opravdu skvělý zápis... Kraksna je tedy opravdu zajímavá věcička, jen co je pravda, trochu mi připadá jako protiklad Nostorma (té věci, na které se plavil CháronStyx někde v prvních kapitolách). A kanálnický kapitán Nemo? Tak myslím, že si zahrává o to být mojí novou oblíbenou postavou =)

kraksna

A co třeba takový Davy Jones? Ten byl taky kapičku šílený. Fakt je, že tenhle mužíček asi nebude mít místo vousů chapadla. Jinak kostlivci jsou fakt povedený! Taky si asi jednoho domů pořídím třeba mi umyje nádobí :-)
Jinak dík za gratulaci. Ani nevíte, jak se mi ulevilo, že to mám za sebou...
Už se těším na další díl...

Přišel čas abych

Přišel čas abych vystoupil z anonymity a poděkoval Pavlovi za parádní příběh. S Labyrintem jsem se sice seznámil teprve před týdnem, ale už jsem zpozoroval menší příznaky závislosti na něm. Vím, že je to ode mě vůči postavám trochu sobecký, ale přeju jim velmi trnitou (a pokud možno ještě dlouhou) cestu ke světlu a Pavlovi hodně dobrých nápadů.

Aj keď Labyrint čítam už

Aj keď Labyrint čítam už dlhšie (najprv v Pevnosti, neskôr tu na webe), zaregistrovať som sa donútila až teraz. Veľmi sa mi páči temná atmosféra príbehu, zaujímavé postavy a najmä spôsob poňatia mágie.

Tiež si myslím, že "tajomný kapitán" Mileny sa podobá na Nema (aj keď Davy Jones je tiež dobrý nápad :)

Keep up the great work Pavle!

a co tentokrát, hosté nebo kořist?

Tak konečně tady máme toho, na koho nejspíš Kořínek čekal a koho jim chlupáči chtěli představit. Takový kapitán Nemo s posádkou Davy Jones-a.

Kapitán Nemo z Karibiku (ne, z kanálu!)

Tak tohle je další skvělý nápad! Dalo se to čekat, ale přesto Pavel překvapil, tak jako obvykle. Například s těmi kostrami; napřed nás Pavel uklidní, že to bude jen mechanická hříčka - a vzápětí se ukáže, že jsou to nemrtví galejníci! "Bubák" je pointován "na druhou" - a tuším, že ještě zdaleka není všem překvapením konec.

Kapitán Nemo, říkáte?

Zajímavé. Zajímavé, nenapadlo by mě, co poběží tolika lidem hlavou.

Wolfram: Pravda, po Nostromu už druhé plavidlo v příběhu... Kraksna by ho překousla vejpůl, ani by nezpomalila :-)

Fjara: Doufám, že nezkazím překvapení, když prozradím, že místo vousů chapadla nemá, ale má jinou velmi zajímavou věc...

Vítám Zaxe i Aknah, které tu vidím poprvé. Jsem rád, že se vám příběh líbí, díky. :-) Zaxi, vystihls to přesně... Chudáci hrdinové netuší, co je čeká. Tak nějak obecně tuším, že ještě přitvrdíme...

Galthea: že by je zase někam zavřeli? A není to už ohraná písnička? :-))

Otomar: nezbývá než doufat, že to bude překvapení příjemné :-)

Ještě přitvrdíme?

Začíná mi být našich hrdinů skoro líto :oD Doufám, že utrpení bude vykompenzováno dobrým koncem (nebo alespoň pro někoho ;o) ) Mimochodem Davy Jones je možná ještě trefnější než Nemo :oD

Davy Jones

Musím přiznat, že Davyho Jonese prakticky neznám. Piráty z Karibiku jsem viděl pouze jedničku, ta se mi docela líbila, ale že bych byl uchvácen, to ne. Druhý díl jsem vynechal a ze třetího viděl půlku, která mě trochu umořila, protože se tam v dokonalém trikovém prostředí nic nedělo... Johnyho Deppa mám ale rád, je to skvělý herec, který si střihl spoustu zajímavých projektů... Přišlo mi jen, že ty Piráty drží nad vodou hlavně on a jeho postava. A to mi na tříhodinový film nestačilo...

Jinak brzy (možná už příští týden) pro vás opět připravím nějakou anketu. :-)

Asi si netroufnu... :(

Na kytaru hraju, ale jen tak sem tam a rozhodně ne z not, to naposled před šesti lety v ZUŠce... Určitě se tu najde někdo schopnější.

Vedle :-D

Doprčic, to mělo být do fóra o Metalýzině písničce :-D

Pavle

příběh se mi moc líbí jen pořád čekam, jestli se v něm objeví nějaká kočka. Ale i impík je dobrej. doufám že ho brzy zapojíš do děje. třeba by se mu nemusela líbit ta voda všude kolem! :)))

Nějak mi ladí s těmi varhanami...

Jistě si vzpomínáte, že kapitán Nemo si lečíval svůj světobol mistrnou hrou na varhany. Velké kostelní varhany umístěné v ponorce mi vždycky připadaly jako věc silně surrealistická, jako jakási podstata duše kapitána Nikdo (Nemo je latinsky Nikdo, Bezejmenný!). Určité prvky Nema jsem, jak zjišťuji nahlédnutím do starších komentářů, objevil už u rytíře Delapanzi. Ovšem jakmile Pavel popsal varhany z kanálových trubek, byl jsem doma. V komentáři k dalšímu zápisu se zmiňuji, že Nemo je neviditelný a neznámý spoluhráč v kapele Labyrint (jo, už se mi vybavuje píseň, kde budou právě varhany hrát prim; snad se na nás s Metalyzou nepohorší skalní příznivci metalu, že naše opera nebude tak čistě a stylově metalová. Ostatně, Beatles také chtěli původně hrát rockenrol a co jim z toho nakonec vylezlo!:)
Takže proto Nemo:)))
"Chobotnicový" Jones by samozřejmě také mohl být prototypem téhle postavy. A do seznamu by měl patřit i legendární Bludný Holanďan. Když jsem četl o těch kostrách na bocích Kraksny, tak jsem si vzpomněl na jednu scénu z děsivého cestopisného románu od A. E. Poea "Dobrodružství A. C. Pyma", kde plavci potkají bludnou "loď mrtvých". Pluje s potrhanými plachtami a o zábradlí se opírá kostra v cárech námořnického oblečení, dívá se za nimi prázdnými očními důlky a její pokleslá čelist působí dojmem, jako by se na ně mrtvý námořník škodolibě šklebil...

Ahoj. Pavle Labyrin je

Ahoj. Pavle Labyrin je bomba, ale v zhledem k mé temné minulosti velitel tankové čety T72 :)))) mám několik podnětů ke Kraksně:
Pokud by ji poháněli ti kostlivci je vše OK. Pokud by ponorku poháněl elektrický agregát je vše OK, ale pokud by to měl být motor s klasickým spalováním a komínem, nesměla by se do nej dostat voda ! Tank potřebuje k provozu motoru tak veliké množství vzduchu, že mi nad hlavou (při překonávání vodních překážek) hučel malý uragán a komín musel být vždy nad vodou. Samozřejmě může kraksna fungovat jako ponorky za druhé světové války. Na hladině jeli na dieslový motor a pod hladinou na baterky.
Doufám, že bude sraz v Praze. Moc rád bych se tam také podíval a pozval Vás všechny na pivko, či nějaký jiný nápoj, třeba kokačku.

Kraksna na tankový pohon?

:-) Děkuju za zajímavý komentář, Rotane. Já to vidím jako (nyní moderní slovo) hybridní pohon, přičemž Kraksna byla původně postavená na bázi spalovacího motoru s doplňkem parního stroje, (protože v Kanálech je neustále co spalovat). Po té ale byla upravena na doplňkový kostlivcový pohon, který může v určitých situacích (absence vzduchu) přebrat i roli motoru hlavního, třebaže nemá takový výkon (zhruba 60kK -kostlivcokoní). Věřím, že tento komentář leccos osvětlil ;-)

Až vyrostu...

chci být taky nekromantem. Kostlivce/zombies se nemusí krmit, nechtějí plat, nepotřebují vzduch, neslaví svátky ani neděle, jen makají, tančí(nádherný Totentanz) a nespí.

Jen si pak člověk musí dávat bacha na paladiny, lovce nemrtvých a konkurenční nekromanty.

Hybridní pohon je

Hybridní pohon je nejlepší vysvětlení. Pavle děkuji Ti. Odpověď byla vyčerpávající a pro mě absolutně dostačující:)))

Škoda, že máš Pavle tak málo času. Moc rád bych viděl tu Kraksnu nakreslenou. Vzhledem k tomu, že jsem již nějaké obrázky z Tvé ruky viděl, byla by to krása, ale chápu, že nemůžeš sedět dvaceti židlema na jednom zadku.

Tak to je otázka

Tak to je otázka, Bodkine, jestli to vše funguje úplně bez pohonu a zadáčo :-) V tom případě bych byl dalším kandidátem do té nekromantské sekty. V příštím díle na to možná dojde řeč... tak v té diskuzi můžeme pak pokračovat.
A co se týče Totentance, tak ten si můžeš střihnout na srazu i zaživa. :-)

Rotane: své neumělé kresby bych tu raději nepropaloval. S krásou nemají společného nic. Snad jen ta snaha, by se dala počítat... :-D Ale máš pravdu, už mi na zadku sedí dvacet židlí, takže malování s radostí přenechám povolanějším...

Totentanz...

má své půvaby, ale já jsem vyznavač tance sv. Víta :D

No vidíte a já tady tyhle

No vidíte a já tady tyhle věci neznám, Nemo mě nebavil a Karibik, uá - první díl a to mi stačilo. Hehe, příští stroj se bude jmenovat Barunka jo? ;)
A teď bez blbé legrace, které se stejně nikdo nezasměje. Děsivě mě opuzují ty všudypřítomné splašky, já vím jsme v kanálech, ale i tak. Kostlivci byli skvělí, zaujali mě. Osobně mohu říci že tohle byl jeden z nejlepších dílů, děkuji :*
Nechci nic urazit, jen se mi nejvíce líbil začátek a teď mi přijde že to začíná mít podobnou atmosféru. A ještě něco, nemohlo by se to někdy tak trochu stočit zpět a zjistit například jak to dopadlo s opevněním a Skřeky? Věci které se jen řítí dál a dál mi přijdou zvláštní.
Ale co tak moc remcám, jediné co bych zvládla já je nakreslit tu "loď", nebo se alespoň pokusit :)

dobročinnost

Pavle: a kdo řekl něco o zavření?
Třeba se tentokrát nechají nachytat jinak - co já vím? Jen mi to nepřijde tak jednoduché, že by je tam jen tak někdo lovil z pařátů jisté smrti...

odpovědi

Re: Laexa: Příští Kraksna se bude jmenovat Barunka a kostrouni budou Sultán a Tyrl ;-) A Babička bude šlapat pedály...
Máš pravdu v tom, že otázky se objevují častěji než odpovědi. Pevně doufám, že ty důležité bez odpovědí nezůstanou. Jinak pokud si na "Kraksnu" troufneš, tak s chutí do toho! Velmi rád to pak umístím na stránky a kdo ví... třeba jednou i do té knihy :-)

Re: Galthea: Je fakt, že by to bylo poprvé, co jim někde nezištně pomohl... Kdo ví, třeba platí pravidlo o tom, že výjimka potvrzuje pravidlo :-)

Pavle - nemela by to spise

Pavle - nemela by to spise byt figurina, nez krejcovska panna? Ja nevim, ale mam dojem, ze krejcovska panna nema nohy, ruce a hlavu, mylim-li se, opravte me :)
(ju, chtela jsem to nakreslit)

Laexo

Obávám se, že máš pravdu. Vím, že panna je de-facto jen torzo, nenašel jsem ale v tu chvíli lepší slovo... už je to opravené :-)

Zdravím všechny, Labyrint

Zdravím všechny, Labyrint čtu od prvního dílu, ale zatím jsem byl líný sem něco psát. Strašně se mi líbí, jak se tu vyvíjí ta komunita a lidi přicházejí s vlastními nápady. Nejvíc mne asi uchvátil ten muzikál, tam bych si s chutí zašel:-)

Vítám Mortyho

Jak případný nick pro díl, kde se vyskytují kostlivci. :-) Ten muzikál je opravdu malý zázrak, broukám si Loutnu a Grimoár... opravdu jsem zvědav, jak to ve finále dopadne.
Zápis 47 přidám pravděpodobně dnes v noci nebo zítra.

Oznámení

Vážení přátelé a kamarádi, známí i neznámí!
Po dlouhých a strastiplných pěti letech, spousty hodin nad nezáživnými texty, několika bezesných nocí a nervydrásajících chvil si mohu konečně prodloužit jméno o jednu malinkou bezvýznamnou zkratečku!
Děkuji i Labyrintu za časté a hlavně skvělé odreagování v nejtěžších psychických chvílkách.
Je mi jasný, že vám to je celkem jedno, ale já se prostě jen chtěl podělit o svou radost ;-)

Tak to ti blahopřeji, taky

Tak to ti blahopřeji, taky mě to v daleké budoucnosti snad čeká:-D

Exi, blahopřeji

je to zvláštní a povznášející pocit, když člověk dojde na konec jedné dílčí etapy života. Tak si ho užij, než se pustíš do dalších chodeb životního labyrintu.

A také bych chtěl popřát čerstvým maturantům

Zejména našim "legendárním" Hankám!!!

Otomare: Díky za přání,

Otomare: Díky za přání, mě sice ještě matura nečeká, ale nevadí. Mimochodem, před chvílí jsem vrátila z Velké a Malé Ameriky :-) Jak je vidět tak jsem to přežila celkem bez úhony a mám tě pozdravovat od Hagena :-)

Pro Pavla - gramatické poznámky

Zkušeným okem korektora jsem narazil v textu na drobnůstky, které sice nejsou na závadu, ale proč to nevylepšit?

"...Kostry usazené po stranách se vzepřely jako veslaři a ZPOMALILY KLIKY hřídelí skrytého motoru. Z krátkého komínu vyšlehl plamen a černý kouř. S uši rvoucím řevem masa ZPOMALILA, ale nezadržitelně se valila dál..."

Navrhuji v první větě upravit: "...se vzepřely jako veslaři a jako by se snažily zbrzdit pohyb kliky od hřídelí skrytého motoru."

O pár odstavců dál je podobný případ:
"...Reflektory ZÁŘILY oslepujícím jasem.
Zdenal si zastínil oči. Obcházel monstrum s petrolejkou, aby OZÁŘILA celou hrůznost detailů jeho konstrukce..."

Nebylo by lepší napsat: "Obcházel monstrum s petrolejkou, aby si zblízka posvítil na hrůznost detailů jeho konstrukce." ?

Pro Sidheag

Že Hagenovi děkuji, je to od něj milé, že si po letech vzpomněl na starého kamaráda.

Jen upozornění

Do metalové opery právě přibyl text další písně, mrkněte se na něj.

:-)

Eximu: blahopřeju. Je to neskutečná úleva, když si může člověk v duchu odškrnout kolonku vzdělání: SPLNĚNO. :-) Zábava skončila a teď hybaj do práce :-)) bane.. hezký prázdniny.

Otomar: díky za připomínky, poopravím to. Tohle je leštění textu v přímém přenosu ;-)
Jinak ta "metalová opera" nám krásně narůstá! Jen co je pravda :)

trochu příliš

podněty k ději, dohady, nápady k postavám, zápletce, maximálně oprava hrubek - to všechno beru. Ale ladit autorovi sloh?!?

Tento zápis je skutečně

Tento zápis je skutečně výbornej.
A jestli si to dobře vykládám tak tady máme "konečně" postavu, která toho pravděpodobně ví o světě v kanálech HÓÓÓÓDNÉ moc. Tak pokud družinu neprodá hluchejm, můžeme se dozvědět mnoho odpovědí na ???????? kterých neustále přibívá. Už se Pavle moc těším.

Zeby?

Zeby uz aj Rite rupli nervy? Nehovorim, ze som to necakala, vsak ona sa tam tvari dost frajersky, raz to teda muselo prist. Zakon pravdepodobnosti neoklames :-) Ale bola som dost zvedava, ako to spravis, Pavle. A musim povedat, ze si ma nesklamal. :-)) Slzy alebo nieco take patri skor do repertoaru Val, Rite by sa jednoducho nehodili a kompletne by zrusili jej imidz.

Pro Atrix

Opakování stejného výrazu ve dvou následujících větách není v tomto případě určitě výrazem specifičností Pavlova slohu. Taková věc se běžně stává všem autorům (říká se tomu "sugesce slovem" - nějaký výraz vám utkví v podvědomí a snaží se neustále vracet),a Pavel by to zřejmě sám odstranil při další autorské korektuře. Ale myslím, že takovéhle veřejné "broušení textu" může být zajímavé pro čtenáře i potenciální autory. Moje návrhy samozřejmě není Pavel povinen akceptovat!

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 11 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007