Labyrint - Zápis 64: BIOHAZARD

Konečně vystoupili na konec schodiště. Ocitli se na skalnaté cestě, stěží dost široké pro tři lidi. Po levé straně spadala do propasti, několik desítek metrů pod nimi se ozývalo skřípání krunýřů rejdících brouků. Napravo strmě stoupala stěna, podpírající betonem zpevněný strop.

Rita si oddechla, vytřela si z očí pot. Vděčně objala Valentýnu a dlouho ji držela, cítila teplo jejího těla, vlasy ji šimraly na tváři. Nebýt její oběti, nikdy by se přes skládku nedostali. Něco dívce zašeptala do ucha.

Valentýna zestárla. Její nehty byly delší než prsty, zakroucené jako šnečí ulity. Vlasy se prodloužily o dobrou třetinu. V koutcích očí a na čele, dříve pokrytém alabastrovou kůží, se objevily první vrásky. Pleť neznatelně zmatněla, póry se rozšířily.

„Vypadám hrozně, co?“ zašeptala Valentýna.

„Vypadáš na sedmnáct,“ lhala Rita.

„Nechci se vidět. Až přijdu domů, rozbiju zrcadla.“

„Jsi krásná,“ řekl Zdenal. „Žádný rozdíl nevidím.“

„Nech mě bejt!“

„Jen ty nehty si ostříhej, kroutí se ti. Aby to nějak nezarostlo,“ radil Slíva.

„Někdo přichází!“ vyhrkl Kořínek. Potom se pohnul a zmizel jim z očí.

Rita se rozhlédla. Stáli na úzké římse nad propastí – nebylo kam se schovat. Přitiskli se zády ke studené skále. Stáli tiše jako stíny.

Po cestě se blížil holohlavý muž tlačící kolečko. Měl na sobě zástěru a kostkovanou košili. Lucernu měl zavěšenou na rámu, díval se pod nohy a falešně si pískal. Zastavil se, aby vyrýpl z nosu sopel. Chvíli ho zkoumal a odcvrnkl do hlubiny.

Už to vypadalo, že si jich nevšimne, když opět popadl kolečko. Skřípání se blížilo. Zarazil se, když byl od nich sotva deset kroků.

Hrklo v něm. Prsty mu ochably překvapením, držadla vyklouzla z rukou - kolečko zadunělo na zem a sklouzlo na bok. Vysypaly se z něj všemožné odpadky, kusy tlustého masa a kosti, odřezky zeleniny a slupky z brambor, mrkvová nať, prázdné konzervy a žlutavá, vyvařená lidská lebka. Muž zůstal zírat s otevřenou pusou.

Slíva se probral první. „Zdar, bratře! Vedu zajatce.“ Chytl Ritu pod paží a zacloumal s ní, až zaúpěla.

Zdenal shodil kápi a odhalil holou hlavu. „Šéfové budou mít radost. Však po těchle cajzlech už nějaký čas pasem!“ Popadl Valentýnu pod krkem.

Hluchý zíral a mlčel.

„Nonic, dem je vsadit za katr. Pojď nám pomoci,“ řekl Slíva a vydal se k muži.

„Stát,“ rozpomenul se umouněnec a zabodl do nich ukazovák. „Heslo!“

„Cože?“ zarazil se Slíva. 

„Řekni heslo!“ huhlal chlap a pomalu před Slívou couval.

V tu chvíli přispěchal na pomoc Zdenal. „Copak jsi hluchej?! Slyšels ho přece, vždyť ti ho říkal!“

„Nějak jsem se přeslechl. Ať ho radši pěkně rychle zopakuje!“

„Řikal přece: cože! Chacha. No chápeš to? Gildař Hluchých se ptá na heslo a on odpoví: Cožééé?“¨

Muž se zarazil a začal se smát. „No jo, to je fór! Víš, že mě to nikdy...“ Náhle se ale zasekl s očima upřenýma na Slívu. „Ale vždyť já tě znám! Ty jsi...“ Zmlkl a zničehonic zařval, jako by ho na nože brali. „Poplááá-“

Kořínek se objevil za ním. Zacpal mu ústa dlaní, ale muž se mu vysmekl. To už k němu přiskočil Slíva. Jeho pěst zakončila let širokým hákem a zlomila kuchtíkovi čelist. Vzápětí chlap inkasoval další ránu do žaludku. Zapotácel se, klopýtl. Náhle zjistil, že za ním není nic. Rozpřáhl ruce jako závodník ve skocích do vody hledající rovnováhu. Slívova kanada zakončila dílo zkázy a muž se s výkřikem zřítil do temnot.

Ritu zamrazila závrať. Pád ho nezabil. Ještě okamžik slyšeli jeho řev, než tělo zmizelo pod hromadou hemžících se odpadků. Pak zavládlo ticho.

Poslouchali několik minut. Potom jim Kořínek naznačil, aby postupovali. Kradli se po úzké římse, dlaněmi stínili světla, šlapali jeden za druhým jako lampionový průvod. Cestou minuli dřevěnou ceduli, která se krčila na samé hraně srázu. Byla otočená proti směru, kterým kráčeli. Zdenal se k ní sklonil a četl: Biohazard. Drobným rozpitým písmem bylo připsáno: dichlormethan, benzen, vinylchlorid, xyleny, ethylbenzen, heavy metals.

Valentýna vydala zvuk mezi smíchem a vzlykem. Kopla do cedule, která povolila a se sprškou kamení se zřítila do temnoty. Pokračovali v cestě.

Po padesáti metrech cesta končila stěnou. Ve stěně byla otevřená kovová vrátka. Rita i Slíva sklonili hlavy, aby jimi prošli.

„Musels zanechat hluboký dojem,“ ucedila Rita směrem ke Slívovi.

„Jako že si mě pamatoval? Uměl jsem to za pultem pořádně rozbalit. Vyhrabal jsem takový metalový perly jako Trollech!“

Rita se dívala za jeho zády, ještě když prošel dvířky. Zahlédla Slívovy oči ve chvíli, kdy se Hluchý řítil do hlubin. Bylo v nich něco děsivého, něco, co tam být nemělo. Ale co? Nedokázala si vzpomenout.

„V pohodě?“ zeptal se jí Zdenal.

Kývla. Teď nebyl čas na hloupé myšlenky, museli pokračovat dál.

Prošli úzkým tunelem, jehož stěny pokrýval pozinkovaný plech. Podlaha pod nohama dutě rezonovala, jako by se pohybovali v rouře zavěšené v prostoru. Čtvercový východ rámovalo světlo zářivek.

„Nevěřila jsem, že ještě někdy uvidím elektrický světlo,“ usmála se smutně Valentýna a zastínila si oči.

Pan Kořínek obhlédl místnost jako první, během chvilky byl zpět. „Je prázdná. Můžeme jít!“

Nadevší pochybnost před sebou měli kuchyň. Kanibalové tedy nelhali. Stěny pokrývaly bílé kachlíky, na zemi se rozlévalo béžové linoleum. Dva dlouhé nerezové pulty stály vedle sebe, pod každým byly seskládané plechové boxy s kuchařským náčiním a hrnce všech velikostí. Na konci pultů visely věšáky s pánvemi. Vpravo stála hromada kartonových krabic na velké myčce. Třetí pult na straně tvořily dřezy. Vše nerezové a nablýskané jako rodinné stříbro.

Po vší špíně kanálů bylo v tom pohledu něco neuvěřitelného. Nepřirozeného. Aseptického. A v té chvíli se Ritě znovu vybavily Slívovy oči. Už věděla, co ji zaskočilo... Po tom, co odkopl kuchtíka do náručí smrti, v nich nebylo nic. Vůbec nic.

Pokradmu vstoupili do království Hluchých.  

Komentáře

Přidávám zápis 64

Tak jsem se nakonec přece jen dokopal a po příchodu z práce jsem to ještě nasadil :-) Zápis BIOHAZARD Potvrzuje, že naši hrdinové definitivně vstupují do poslední části své cesty. Do jámy lvové. Do sídla Hluchých...

Rád bych vás informoval, že právě probíhá hlasování v soutěži O Einsteinův mozek, kde mohou čtenáři hlasovat pro povídky a romány, které je zaujaly. Na Sardenu byl uveřejněn jakýsi mezistav a zdá se, že můj román Jméno korábu i povídka Jen tančí, nemluví, nespí se dostaly na jakýsi shortlist. :-) Z toho mám samozřejmě radost (na nominace byl tento rok bohatý). Kdybyste mě chtěli podpořit, můžete zahlasovat na http://mozek.legie.info/. Viděl jsem, že jednu z povídek má v seznamu i Otomar! :)

Brzy také otevřu téma srazu k poslednímu dílu Labyrintu. Mám nějaké nápady a spoustu jich také očekávám od vás. Placky už jsem zadal do výroby!

Dobrou noc.

Dobré ráno:))) Už dvě

Dobré ráno:)))
Už dvě hodiny bouchám blbosti do PC a když jsem si uvařil kávičku, řekl jsem si, že se podívám do kanálu.
Tak jdeme do finále? Moc se těším jak to dopadne. Můj hlas Ti snad Pavle taky pomůže, už tam letí.
Jen bych se chtěl všech zeptat, jak se píská falešně ?:)))) Já teda moc pískat neumím, ale při přestavě, že bych měl ještě pískat podle stupnice, mě běhá mráz po zádech. Na to by mohla odpovědět Atrix. Má velké zkušenosti s hudbou.
Tak přežijme pátek, víkend je za dveřmi.

Mám štěstí!

.-) třetí komentář patří mě a trojka je moje šťastný číslo Určitě je v tom nějaká symbolika. Co si o tom tedy myslíM? Řekla bych že Valentýna se Slívou to daj ještě dohromady protože ten Zdenal sek ni nechova moc pěkně když jí chytá za krk. no nevim, nechám se překvapit :-)) Jinak dik za pěkný zápis už se těšim na další!
Jo a Cilka se ptá kdy Bodkine napíšeš zase nějakou svoji novou verzi? :)))

konečně oddych :)

Doufám že se třeba i trochu najedí, než narazej na další hrůzu, aspon maličko, prosím, prosím.
Mám dojem že by pomalu stálo za to udělat statistiku všech mrtvých :)

to rotan: jak se píská falešně? strašně snadno, stačí abys špatně nebo málo fouknul, dneska jsem kupříkladu přesně takovou ukázku slyšela a ten člověk má dost štěstí, že nevim kdo to byl, protože dneska nemám den a spáchala bych na něm něco děsného. Ale je pravda, že je to míň nepříjemné než úplně falešný zpěv.

Kam kráčíš ??

Tak nám zase přibyl pohodovej zápis (až na nějakou tu mrtvolku :-)). Co bude teď? Akční rubárna s Hluchýma nebo horová procházečka do tůního sálu. Já bych si dal béčko. Něco strašidelnýho, k tomu Slívova minulost; co když se z něj vyklube záporák !? Kdo jiný než Sedm tři by ho mohl zabít :-D

Odpovědi

Rotan: tak to je krásná představa. Dát si s kávičkou čtvrthodinku v kanále uprostřed pracovních strastí. :-) Úplně to vidím a těší mě to. Jinak pískat se opravdu falešně dá... A jak! :-)

Cilka a Kvinka: že by to dal ještě Tomáš Slíva dohromady s Valentýnou? No nevím... čas se už krátí. To by měl Tomáš začít vyvíjet snahu, bez osobního kouzla to nepůjde. :)

Ajav: Statistika všech mrtvých? No snad se nám to tolik nerozjelo. Těch "v přímém přenosu" bylo jenom několik. :) Ale přivedlas mě na zajímavý nápad, s tím, že se konečně najedí...

Davaj: ano, je to pohodový zápis jen s jednou mrtvolou X-) Uh, ale ten Sedmtři kontra Slíva, to už tady myslím bylo, ne? Velmi správně, takhle by se jejich příběh dal uzavřít. Ale to by teď nebylo překvapení... Zkusím vymyslet ještě něco jiného. A nebo, že bych přece jen použil tuhle variantu? ...Budu přemýšlet :-)

Quo Vadis

Ještě k té poznámce jestli "akční rubárna" nebo "hororová procházečka", to by mě zajímalo, o co byste stáli, čtenáři? Nějakou hrubou představu už mám, ale šance ovlivnit ji je dosud velká. Ještě jsem nezačal psát...

Reakce

Poslední zápis je opět velmi uááááá. Nebudu se vyjadřovat ke komentářům, jelikož jsem, aspoň si to myslím, dost nezávyslý čtenář. Ale vyjádřím se k otázce zda rubárna nebo hororová procházečka. Jsem rozhodně pro procházečku !!!
Kuchyň a její sousedící místnosti, jako sklady, mrazáky, různé dveře kamkoliv atd., jsou pro to přimo stvořené. Pavel to umí, jak prokázal v prvních dílech. Možná, Pavle, bychom si tím mohli prodloužit náš příběh. Představ si komín, který jistě ústí někde na povrchu. Hmm?
Jinak fakt se těším na rozuzlení, protože stále nemám představu o Hluchých. Jsou vlastně vůbec oni ti šéfové ????
Dobrou!

Horor, horor, horor !!!

tak já už to psal včera. Ale ještě jednou. Jednoznačně hororová procházečka ve stylu Alone in the Dark :-D

Umíš použít hodně

Umíš použít hodně širokou paltu různých stylů a žánrů, Pavle. Jdou ti akční scény, lehké(?) filosofično, humor, zmiňovaný horor, navíc ve všem umíš nechat šmrnc renčínovské poetiky. Když si projdu tvoje povídky a dílka, probíháš nejrůznějšími styly fantasy (i mmimo ni) a těžko hledat místo, v kterém bys měl slabinu (napadá mne, že v Klášteru slasti ses elegantně vyhnul erotice). Jestli budeš pokračovat v hororu nebo rubačce je jedno, ale Labyrintu určitě sluší pestrost. Jo, a kafe bys postavám dopřát mohl, zaslouží si to.

Návrat mentata...

Po týdnu a něco odvykačky na internet, alkohol, cigára, melanž a další skvělé věci jsem se rozhodl pro návrat. Počítat tiky procáku mě už nebavilo.

První myšlenka, která mě napadla při kliknutí na poslední příspěvky byla: To je ale bordel. :) Opravdu to tady žije.

Poslední dva zápisy jsou opravdu zajímavé, tak trochu psychedelické - i když za to může to kafe, které jsem si nechal po dlouhé době udělat a nakoplo mě až do stratosféry - bohužel bez kyslíkového přístroje.

Ze Slívy se po oholení stává nelitostný zabiják? Že by přece jen neříkal pravdu, s Hluchýma to táhl jinak než DJ a má dobrý důvod prahnout po krvavé odplatě? (Že by Slívova dcerka, či její matka měly nějakou hluchou nehodu?)

Kořínek se také pomalu mění, už nemizí, aby se mohl skrýt, ale mizí, aby se mohl vynořit na správném místě. A když v kuchyni sežene nějaké ostří, tak by si mohl vzpomenout na svá mladá léta, i když to nebude čepel firmy Wilkinson Sword :)

Akční rubačka nebo plíživý horror? A co třeba pliživá horrorová rubačka, to by taky docela šlo. Nebo by stačilo hned ze začátku hrdiny rozdělit. Nebojovné typy by se hororové plížili, zatímco drsňáci netrpící nedostatkem cohones by se museli probíjet. A nebo by se probíjet museli "intelektuálové" zatímco drsňáky by obcházela plíživá hrůza, který by jim znemožnila rozcupovat ji hlavu. Nechám se překvapit ;)

Cilka a Kvinka: To je těžké, můj stránkový limit pomalu padá. Ještě před pěti lety byl vysoký. Teď jsem rád, když za rok napíšu pár stránek. PseudoLabyrint mi proto sebral kvanta textu, která bych uplatnil jinde. Ale fakt je, že i tak mám jistý nápad. Dle mého názoru by si to měl Wůdy vyříkat s tím monstrem ve stylu: Oko za komorové oko, zub za tesák.

Slíva v jiném světle

Konečně jsem se rozhodl přidat komentář:). Když jsem dočetl biohazard napadlo mě, že Slíva vůbec nemusí být ,,dobrý", ale může být na straně hluchých ba může být i člen triumvirátu. Tady jsou moje osobní důvody proč takhle zamýšlím. V sídle hluchých mohlo dojít k převratu při kterém byl jeden člen triumvirátu (Slíva) nucen uprchnout. Při svém krkolomném útěku kanály byl zajat Dalapanzou. Proto se možná rozhodli hluší obléhat Špínu né kvůli Ritě a spol, ale kvůli Slívovi, ke Špíně dotáhli s ohromnou silou která se jim podle mého nemohlo povést shromáždit za dobu co dorazili naši hrdinové do pevnosti (v Labyrintu je čas nevizpitatelný a proto nemůžu jisto jistě říci jak dlouho na špíně pobývali, a že můj komentář není jen zkandální omyl). Dále co když odmítl jít Slíva ke kanibalům ne kvůli bolavé noze, ale kvůli strachu z prozrazení a nakonec chudák náhradní kuchtík který nestačil doříct větu která končila slůvky ,,ty jsi"...
Možná je to přetažené za uši a ve skutečnosti Slívovi křivdím, ale posuďte sami...

jejej

Proč mám dojem, že jsem ti s tim jídlem vnukla něco naprosto zvrhlýho? :))

Odpovědi

VofS: fajn, návštěva mrazáků zní zajímavě. Něco podobného bych mohl zařadit do příštího dílu... Věřím, že kuchyňská bitva by byla soustem pro Bodkina, zatím mě ale láká více mrazivá čistota toho prostředí.

Zdenek: Děkuji, nemáš asi úplně pravdu, ale poslouchá se to dobře ;-))

Bodkin: Welcome back, mentat.
Taková kávička ve stratosféře, taky si půjdu jednu udělat. Říkáš, že Kořínek by si mohl obstarat nějaký hunter nůž? Proč ne, podíváme se po něm v příštím zápisu. Jínak z autorského hlediska - to rozdělení družiny a využití jejích slabin (zavalit intelektuály násilím a bijce plíživou hrůzou), je jednoznačně dobrý nápad. Teď se mi ale bohužel nehodí do příběhu.
Co se týče toho nápadu "Oko za komorové oko, tesák za zub", tak na to se budu opravdu těšit! :-D

Kuba: Zajímavá konstrukce.

:)

Líbí se mi,co tu napsal Kuba,bylo by zajímavé,kdyby se ze Slívy vyklubal budˇ uprchlý člen triumvirátu nebo dokonce samotný Wihelin,nikdo přece neví,jak vypadá a hluší to mohli zjistit a pronásledovali ho,aby ho sesadili a nastolili svou vládu nad pražským podzemím...

Jinak,když už jsou v tý kuchyni,mohli by nějakým způsobem zničit hluchým jejich zásoby jídla,nebo tak něco,atˇ jsou taky chvilku hladoví (hladový člověk se tolik nesoustředí a dělá chyby)...(tím samozřejmě nemyslim,že by se naši hrdinové měli ujíst k smrti :oD ...)

Tajemství kuchyně vábí... :-)))

Kubova hypotéza o Slívově temné minulosti mi připadá moc zajímavá a použitelná pro příběh - i když patrně Pavel chystá trochu jiné překvápko. Každopádně je jisté, že Slíva našim přátelům o sobě neřekl všechno, že v sobě přechovává nějaké mrazivé tajemství. Má s Hluchými zcela osobní, nevyřízené účty? Už se těším, jak tuhle hádanku Pavel vyřeší.
Zasmál jsem se, že na varovné ceduli je "heavy metals" napsán jako položka v seznamu nebezpečných jedů a že Slíva pouštěl Hluchým Umbrdku a Trollech (aktuální reakce!). Kuchyně slibuje mnohé. Hrdinové se mohou najíst a doplnit zásoby, ale také by mohli využít příležitosti a "otrávit" Hluchým zdroje potravy. Když si vzpomenu na seznam nerbezpečných látek, které se vyskytují ve skládce, na celý ten "Biohazard", pak by zejména Kořínek mohl něco vědět o tom, jak připravit sabotážní akci s jídlem, která by Hluché předem vyřadila z boje. Nemuseli by je ani smrtelně otrávit, ono i se žaludečními křečemi se špatně bojuje...
Další postup by mohl být kombinovaný - hororové plížení, které by nakonec vyvrcholilo akční řezačkou. Ovšem velkým bitvám by se naši hrdinové měli zpočátku vyhýbat, aby nezpůsobili předčasný poplach v základně Hluchých a nedostali se do obklíčení přesilou.

ach

Tak konečně doma a se stálou možností přístupu na internet!
Ono to čtení z papíru je fajn, ale Labyrint je Labyrint a jako takový žije i s komentujícími lidmi tady - to prostě jednomu po čase chybí:)
Chudák Val, já vědela, že se jěště bude muset projevit, ale jestli to půjde takhle dál, za chvíli tam nebude Kořínek jediný důchodce ...:( a to by byla škoda.

Heavy metals

"Heavy metals" jsou "těžké kovy", takže jsou v seznamu nebezpečných látek správně. Ale Pavel je schválně napsal anglicky, aby to bylo dvouznačné a platilo to i na tu naší metalovou partu :D

Další díl

nemyslete si, že Labyrint zanedbávám. Jenom mám teď opravdu hodně práce (kupodivu v práci :-) a k tomu ještě dokončuji poslední úpravy Zlatého kříže, prvního dílu Městských válek. Současně pracuji s ilustrátorem na obálce atd. Proto jsem teď přidával spíše jeden díl Labyrintu týdně. Od příštího (nejpozději od přespříštího) týdne se mi snad podaří najet na původní systém 2+1 nebo 2+2. Teď to řeším hlavně po nocích.
Díl 65 se objeví ve čtvrtek - pokusím se do něj dostat některé z vašich nápadů. :-)

reakční úlitby

protože budu o5 hnidopich, zkusím trochu obšírněj a snad konstruktivně. Je sice super, když autor reaguje na poznámky čtenářů, ale nemělo by to překročit hranici reality. Tedy to že Slíva pouštěl hluchým Trollech a Umbrtku vypadá jako vyýborný nápad, ale když se vyjde z jeho počáteční charakteristiky (IronMaiden, Kabát, Nightwish) tak šance že vůbec zaslechl něco o takových podzemních smečkách se limitně blíží nule. Nemluvě o tom že pravděpodobně neexistuje fanoušek Nightwish který by si pustil Trollech, protože pro něho to je pouze odporný hluk, a podobně pro fanouška Umbrtky je Nachtwunsch akortá zasr*aná komerce kterou je třeba hubit všemi prostředky. Přestože zvenku vypadají metalfans jako jednolitá masa v džískách a černém, ve skutečnosti je to velice rozkastovaná skupina, kde se jednotliví zástupci dokonce upřímně nenávidí (a zrovna black metal je na to zvlášť specializovaný), samozřejmě s rostoucím věkem se hrany extremismu otupují, ale i tak někomu kdo se v tom trochu orientuje to prijde jako nesmysl, nejvetsi cast ctenaru nevi vo co go a tak nejaky vyznam to ma pro tech par jedincu co cetli reakce pod jednim zápisem, coz mi prijde docela kontraproduktivni. Proto bych navrhoval aby Slíva zůstal ve vodách "mainstream" metalu, tam to tolik netahá oči ;)

"kvltovni" postavy

Ono totiž i to místní jásání nad tou výbornou muzikou pramení spíše ze sladké nevědomosti (sorry Otomare ;) Trollech sice skutečně pronikl do světového povědomí, ale obecně v trošku jiné oblasti, než si představují jeho oddaní fanoušci (napr. http://www.youtube.com/watch?v=g5NSvtWirS4 )

metal mi vyhovuje :-)

Milý hy(gi)eniku. V poslední době poslouchám hlavně folk/black metal, dřív jsem poslouchal hlavně speed/power/heavy metal a i ted si ho občas poslechnu, třeba Iron Maiden mám v mnoha ohledech moc rád. Ke Trollech a Umbrtce jsem se dostal náhodou, ale líbí se mi. Možná jsem výjimka, ale opravdu poslouchám veškerej metal, včetně Maidenů a Trollech.
Je pravda, že takovejch lidí není moc, ale zase ne úplně málo, Já bych si sebe v postavě Slívy představit dovedl. Navíc Slíva říká, že pouštěl Umbrtku a Trollech, neřekl jestli se mu líbí :-P
Nebo co když je pouštěl jenom tak ze srandy, aby provokoval? Já rád pouštím "nemetalistům" a metalistům co poslouchají "hevík" black metal, čistě z provokace ;-)

No, jasně!

Slíva říká, že si ho Hluší museli pamatovat, protože pro ně "vyhrabal takový metalový perly jako Umbrtka a Trollech"! Cítím, že to slovo "perly" vyslovil s mírně ironickým přízvukem. Neříká, že se mu to líbí, ale že tím dostal Hluché do varu, což je něco jiného.
Je sice pravda, že přivrženci jednotlivých žánrů bývají ostře vyhranění, ale právě tak znám spoustu lidí, kteří jsou ochotni poslouchat různé věci, i když ne každá je jejich "srdeční záležitostí", něco si pustí jen pro zajímavost, nebo aby měli přehled, nebo se jim na tom něco líbí, ale ne všechno.
A soudím, že Slíva není primitivní fanoušek, že má širší rozhled.
Samozřejmě, že zmínku o specifické plzeňské kapele ocení jen zasvěcení; ale tyhle soukromé vtípky najdete i v těch nejklasičtějších dílech. Čtenář je nemusí chápat, ale i pro nezasvěceného vytvářejí určitou atmosféru "konkrétnosti".

Re: Hyenik

No, myslím, že Hyenikův komentář byl v podstatě pravdivý. Někdy může být má snaha o zapojení nápadů čtenářů trochu "mimo mísu", na druhou stranu - v tomhle případě to vidím ještě na hranici akceptovatelnosti. Pro případné Pevnostní/knižní vydání to ještě zvážím. Tady to ale ponechám. :-)

sice to vypadá na řešení

sice to vypadá na řešení "vlk se nažral a koza zůstala celá", ale v tomto případě je to elegantní řešení jak učinit zadost oběma skupinám křiklounů (které samozřejmě, jak už to chodí, mají ze svého úhlu pohledu pravdu)

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 9 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007