Metalová opera

Je to už delší čas, kdy se na těchto stránkách poprvé objevila básnička Otomara Dvořáka, složená spíš z okamžitého nápadu a radosti z toho, jak fajn parta lidí se kolem Labyrintu sešla. Vlastně proč to neříct přesně – bylo to 6. května, u zápisu 43: Symfonie. Měl jsem zrovna dovolenou, a když jsem se vrátil, nestačil jsem se divit. Nebylo to jen překvapení pro mne, reakce čtenářů byla nadšená. Začali přemýšlet, jak by se mohli zapojit do tohoto muzikálního projektu, a přestože metalový či rockový muzikál zpočátku vypadal spíš jako legrace, věci se začaly hýbat, když Metalýza složila první skladbu (dle textu Loutna a grimoár). V té chvíli jsme zjistili, že máme mezi sebou nejen profesionálního textaře, ale navíc také výtečnou skladatelku!

Tato sekce je tedy přehlídkou práce těchto dvou lidí, kteří inspirováni Labyrintem daleko překonali jeho hranice a přenesli nás do končin vlastní tvořivosti. Je zároveň i základem, který nám ostatním pomůže se zapojit, i kdyby jen komentáři. :)

Otomare, Metalýzo... máte slovo!

Předmluva – Otomar Dvořák

Tak jsem teď k ránu, ještě v pološeru, uslyšel jakoby z dálky dusavý rytmus. A dokonce zpěv. A za chvíli jsem začal rozeznávat v tom řevu i jednotlivá slova. Ano, znělo to jakoby někde pod podlahou, z podzemí... Že by z kanálů? A pak jsem pochopil, že naše skvělá folk funky fucking metalová sestava už vybrušuje svůj repertoár.

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 12 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007