Kolín

 

Vznik Kolína:
Před dávnými časy žil dobrodruh Kolín. Při svých toulkách narazil na vodní nymfu Klejnárku. Brzy se do sebe zamilovali a Kolín si postavil vedle říčky kde nymfa vládla srub.
Nedlouho poté Klejnárka porodila Kolínu syna. Dali mu jméno po otci, Kolín. Kolín mladší rostl a sílil a brzy se osamostatnil, založil si městečko blízko srubu svých rodičů, ale ne dost blízko aby zůstal pod jejich vlivem. Kolín má radši svou matku, protože mu po Labi, do kterého se vlévá, posílá nejrůznější vzkazy, dárky a když do začátku potřeboval i dřevo na stavbu domů.

Kolín:
Kolín na sebe během dlouhé doby své existence vzal mnoho podob,poslední století je však k vidění v podobě mladíka neurčitého věku. Má však úplně šedé vlasy a zelené oči. Je poměrně vysoký. Má rád knihy, které bohužel poslední dobou ustupují jeho čím dál tím většímu zájmu o počítač. Snaží se naučit lépe šermovat (pomocí svého notebooku a pár středověkých RPG). Nosí otřepané a prošoupané džíny, svůj městský znak nese hrdě na hrudi v podobě medailonu. Jako každé královské město je trochu nafoukaný, ale pokud vás někdy nechá čekat než se vás uráčí poctít svou přítomností, je to způsobeno rozehranou PC hrou. V Radě Měst zaujímá prozatím neutrální postavení. Brno však kvůli svému parnímu drakovi, upadlo v nemilost dvěma kolínským živým drakům, kteří berou parního draka jako urážku. Kolín se spoléhá na mír, vlastní asi jen 150 řádně vycvičených bojovníků. Je mu také svěřen úkol, který mu dal samotný sv. Václava a to ochraňovat jeho korouhev, která je uložena v jednom kostelíku na Kolínsku. Korouhev již několikrát zachránila Český národ před úplnou porážkou, a proto na ní dává Kolín velký pozor. Jednou z Kolínových největších ozdob jsou starý židovský hřbitov a chrám sv. Bartoloměje.

 

Významní poddaní:

 Asi nejdůležitější poddaní jsou dva draci. Kteří se vylíhli z jednoho vejce. Toto vejce, kdysi našel jeden z poddaných a přinesl ho kuchaři. Ten se těšil, že na Kolín udělá dojem největším vejcem na tvrdo. Jaké to bylo překvapení, když se v kastrolu zavěšeným nad ohněm vyklubali dva dráčci. Oba draci, kteří zdobí městský erb, se stali pro Kolín nepostradatelnými.

První z draků Abadon je velký myslitel a rádce Kolína. Má rád knihy, které si nechává předčítat (sám ke své lítosti nemůže s velkými tlapami pořádně otáčet stránky). Do války jde jen při přímém ohrožení města, z krve se mu dělá nevolno. 

Jeho dračí bratr Bazil je přímý Abadonův opak. Na Kolínově dvoře zastává roli generála malého vojska. Po založení Rady Měst byly jeho dobyvačné choutky zakázány. Poslední dobou je k vidění na lesním palouku kde znuděně leží. Na rozdíl od bratra se také nechal osedlat. Na jeho hřbetě sedí rytíř Holub, na jehož erbu je zlatá šachovnice se sultánovou dcerou. Holub je vynikající stratég. Na bojišti se z nich stává obávaná dvojice.

Poslední důležitý poddaný Kolína je mudrc Becalel, syn legendárního rabína Löwa. Od svého otce se naučil vytvořit golema a jako dar Kolínu mu dva golemy daroval.Tito golemové nejsou tak mocní jako ten pražský, ale jejich nezměrnou výhodou je schopnost brát na sebe podoby jiných bytostí. Díky tomu se stali nejlepšími Kolínovými špióny. 

 

Starý Kolín

 

Starý Kolín byl dlouhou dobu na svého syna pyšný, pozoroval jeho rozvoj ze srubu se svou ženou Klejnárkou. Naneštěstí patří Starý Kolín patří k těm obcím na které negativně dolehla moderní doba. Stal se z něj podivínský dědek, kterému se jeho obyvatelé obloukem vyhýbají (mají-li tu smůlu, že ho potkají na ulici). Před radu měst už několikrát vystoupil s návrhem na své jmenování do čela Kolínska namísto svého syna. Tato žádost byla však poněkolikáté zamítnuta. 
Starý Kolín je dnes k vidění v barokní kostnici na starokolínském hřbitově a z neznámých důvodů přitesává do špičky dva kůly (jsou i v městském znaku Starého Kolína). K ruce mu je již jen stará čarodějnice, která byla v minulosti usmrcena na území Kolína.

 

 Klejnárka:
Vládne říčce stejného jména, která se vlévá do Labe. Právě touto cestou si vyměňuje zprávy se svým synem. Poslední dobou je velice smutná kvůli svému manželovi, který se tolik změnil. Na náladě jí ani nepřidá mladý Kolín, který propadl počítačovým hrám a na ni má stále méně času.

 

 

Komentáře

Chtěl jsem ještě říct

Chtěl jsem ještě říct, že tohle je moje první literární dílo (pokud to tak mohu vůbec nazvat:)), tak na to prosím berte ohled. Také jsem chtěl říct, že jména draků jsou naprosto z mé hlavy, takže jestli někdo zná správné, prosím ať je napíše. Pokud by někoho zajímala pověst o rytíři Holubovi tady je odkaz: http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/dolni-chvatliny/o-sachove-partii-s-...

Kolín jako mladík s notebookem,

- to se mi líbí. Ale možná jsi, Kubo, pozapomněl, že nedaleko něj, na jakémsi "vejminku" sídlí i jeho otec Starý Kolín! To je dědek dost svérázný a protivný. Prý bydlí v opuštěné barokní kostnici na starokolínském hřbitově a z neznámých důvodů přitesává do špičky dva kůly (jsou i v městském znaku Starého Kolína), jejichž účel dosud nebyl objasněn. Kdo ví, co poťouchlý stařec chystá?
A pak jsem ještě koukal na tu pověst o rytíři Holubovi a napadlo mě, že on by to mohl být velký stratég, který má v malíku nejen všechny šachové partie světa (a nějací šachoví velmistři jsou na něj krátcí), ale právě tak dovede strategicky řídit bitvu, posouvat vojáčky po mapě a v nečekané chvíli dát nepříteli v terénu "šach" a vzápětí nečekaný "mat". Inu, na "pěkné rovině" u Kolína je ideální terén pro bitvy. A když Mladému Kolínu náhodou zkolabuje jeho počítačový program, pak rytíř Holub ví, že přijde chvíle pro jeho geniální počtářský mozek!
A počítačový program je tady vskutku občas ohrožen, protože útočící mračna kobylek (které, jak je psáno ve starých kronikách, v okolí Kolína několikrát sežraly veškerou úrodu) patrně vysílající vibrace, rušící internetové připojení. Kdo ví, co jsou tyhle kobylky vlastně zač? Že by něco magického?

Děkuji

- Otomarovi za připomínky, příběh o S. Kolínu jsem přidal a použil jsem i kousek komentáře Otomara o nynějším ubytování S. Kolína. Zde je odkaz na pověst o čarodějnici: http://www.cestyapamatky.cz/kolinsko/cervene-pecky/o-pececke-carodejnici

Opravdu

mladík s notebookem zní dobře.

Já mám ale s Kolínem špatnou zkušenost. A proto, Kuba, ještě je tam to šílený autobusový nádraží s tou starou tabulí, která označoval úplný nesmysly, protože z půlky autobusáku se asi rozhodli páni onšelé udělat parkoviště pro osobní auta. To pak hledejte bus do Chotěboře mezi Škodovkama a Fiaty :-)

Proto doufám že Kolín, ten Kolín bude lepší než městští zástupci (a prosím hlavně mi neříkej, že tvůj tatínek je starosta :-D)

heh

mám vadnou klávesnici ... jinak si nedokážu vysvětlit ztrátu písmenek v předchozím textu :-)

jej

Tak to tě asi sklamu já jsem z Prahy a s Kolínem mám společného jedině to, že zde bydlí několik vzdálených příbuzných:)

To není, davaji, vadná klávesnice

- to je vliv mocného hackera Kolína, který ostražitě sleduje všechny sítě (má na to speciální program HOLUB 0.11, založený na "šachovém systému"!). A je to zatím jenom varování, aby ses o něm nevyjadřoval negativně. Jestli se tvá troufalost vůči Kolínu bude opakovat, vymaže ti příště jediným pohybem prstíku celý disk! Tak bacha!

Dobře, dobře

stejně už do Chotěboře nejezdím do Kolína ... a disk? Má zálohu na exteráku. Ale nebudu pokoušet štěstí, s mocnostmi si nemá nikdo příčetný zahrávat.

zase!

chtěl jsem říct "přes Kolín" ... heh radši mu dneska obětuju nějaké ovoce (v zásobě mám i rodinného kocoura:-)).

poznámečka

Ahojky.
V Kolíně sice nebydlím, ale 4 roky jsem tam byl na internátu a studoval, takže bych jen trochu něco dodal.
Řekl bych, že Kolín se bude snažit oblékat moderně a vkusně, ale i přesto je to jeho oblečení vždy trochu pošmudlané. Připomíná to opuštěné budovy a továrny na jeho okraji. To se týká většinou jeho kalhot. Jinak bych ho oblékl do trika moderního strihu a klasického saka, což mu dává konzervativně- moderní vzhled. Co se ještě doplňků týče, brašna s notebookem je samozřejmostí a svůj erb nosí na řetízku okolo krku ve formě medailonu... ;-)
Co se týče jeho osobnost, dal bych podobně jako u Prahy, neurčitost jeho věku. Je to mladík, ale těžko říct jestli mu je 16 nebo 30... ;-)
A něco k povaze. I on je trochu pyšnější. Patřil mezi města královská a to něco znamenalo. Proto, i přes jeho dnes možná mneší význam než měl, se považuje za celkem důležitého v rámci celých Čech. Jinak si je ale vědom dnešní situace a svou pýchu tedy nepřehání (vystupuje zkrátka jako dost sebevědomý).

Doufám, že jsem tedy alespoň trochu pomohl... ;-)

No, k tomu neurčitému věku Kolína

by mě ještě napadlo, aby měl mladistvý, chlapecký (či chcete-li sportovní) vzhled, ale přitom bílé, úplně prošedivělé vlasy. To by mohlo působit zajímavě (třeba jako na fotkách legendární Andy Warhol) :-)

Líbí

Líbí se mi to. Rozesmála mě představa draka Abadona, který hrozně rád čte, ale nemůže obracet s nemotornými pařáty stránky, a tak mu vždy někdo musí číst nahlas... úplně vidím tu scénu, jak se tam choulí nějaký rytíř, který prohrál souboj a Abadon mu říká: "A teď... mi něco přečteš."

jen drobná oprava: golemové nejsou mocn"í"

Jinak i historka se Starým kolínem a čarodejnicí. Se dvěma kůly... :-) dobré!

Jinak i poslední dvě poznámky

i poslední dvě poznámky Elltara a Otomara mi přijdou dobré. Také bych to zapracoval :)

Mocná korouhev české země

O ní náhodou vím, kde je ukryta. Je v tajném sklepení uvnitř pahorku pod opevněným kostelíkem ve Vrbčanech, leží tam na mramorovém stole a čeká na vyvoleného hrdinu, který zná heslo, jímž otevře skálu. Je to stará korouhev Slavníkovců a je na ní symbol hvězdy.

A možná, že s Kolínem spolupracuje

i Prokop, kterého prohlásili křesťané za svatého, ale v Radě Měst o něm vědí, že je to mocný mág, který zkroutil velmi nebezpečného démona a směle ho využíval k polním a stavebním pracím. Například společně vyorali legendární Čertovu brázdu, 6 m hluboký úvoz, který se táhne od Chotouně až k řece Sázavě, tedy 25 km.

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 12 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007