Nové Město nad Metují

Dwyrow, strážce vyvolaný keltskými druidy na ochranu hradiště nad řekou Metují.
Strážce stezky mezi horami, stezky kterou může vstoupit do magického kotlíku české kotliny poutník dobrý i zlý.
Ohnivý pes, který drží na uzdě běsy z nedalekého Pekla.Když Keltové odešli, On zůstal.
Jak šly časy, strážil hrad Výrov a dnes stále hlídá Nové Město nad Metují.
Jeho pravá podoba je mocná, jako hlubiny věků z nichž pochází. Je Psem, možná i PraPsem,stavbou těla připomíná mohutného vlka,
zosobňuje všechno to, čím psi byli na počátku. Oči žhnou jako řežavé uhlí a když se opravdu rozlobí, obklopují ho plameny.
Dříve na sebe bral pouze pololidskou podobu, ve které mu zůstává zvířecí hlava a neuvěřitelné tetované osvalení, ocas a odér sirovodíku.
Pro středověk to stačilo, ale při velké Radě měst se rozhodl neodejít do Zásvětí a přijmout pod svou ochranu i Nové Město, které bylo založeno v počátcích
16.století. Je příliš mnoho těch, kteří se snaží projít Branou Orlických hor a dostat se ke Zřídlu moci v srdci Čech.
Je tedy vzdáleným spojencem Prahy, Strážcem na kterého není radno zapomínat.


Nedávno znovu změnil svoji podobu, ne však zvyky a proto si po dobu nějakých posledních dvaceti let rád zašermoval a zařádil s Novoměstskou Družinou šermířskou Novica. Velký tmavovlasý, hlučný, ale neskuteččně rychlý, mazaný a chytrý.
Občasnou melancholii zahání pivem, medovinou a samozřejmě whisky. Přičemž prokazuje naprosto barbarský přístup ke značkám,
pivovarům a palírnám, a pije co teče. Co mu kdosi podstrčil Divoké a zlé, propadl černé kůži, motorkám s bublavým zvukem a ekologickému střelivu.
Občas si pro radost něco ukove v malé kovárně v hradbách na náměstí. Poslouchá metal ale dudy ho vždycky dostanou.
Jeho Sídlo je na vrchu Hradiště. Mlhou stále opředený plochý kopec, na jehož stráních bylo mnoho dětí počato, ale na němž i sebevrazi ukončují svůj trpký úděl.
Kopec oddělený hlubokým údolím Metuje od centra města, se zdá být zdánlivě daleko,
ale je ve stejné úrovni jako malebné náměstí a zámek. Dwyrowým mocným tlapám stačí jen trochu větší odraz a hned je v samotném srdci nynějšího města.
Rád si vyjde i do ruin hradu Výrova, zavzpomínat na doby kdy jeho jméno nebylo zaměňováno se jménem sovy.


Pod Hradištěm taky bydlí Dědičční Občané. Rodina Hruškova a Valáškova. Pan Hruška je Správce Hradiště a hmotného majetku, jako jediný může vstupovat
na Hradiště, které je v katastrálních mapách vedeno jako jeho majetek. Bývá viděn jako nenápadný pán s vlčákem...
Rodina Valáškova byla Správci tradic, jejich zahrada navazuje přímo na Hradiště a proto se zde odehrávaly některé tradiční
obřady a oslavy. Bohužel Správce tradic přišel o život bez nástupce schopného převzít jeho místo, alespoň z řad rodiny Valáškových.
Mlhy na Hradišti tedy začínají houstnout a zahrada pustne.Podle nynějších zákonů nemůže Dwyrow dosadit jiného Správce tradic
do místa které teď oficiálně patří jiným.
Dwyrow je dominatní samec  a má potíže vycházet s jinými mytologickými postavami. Vždy se spoléhal na Občany a jejich Rodové dědičné statusy.
Zatím je V Novém Městě nad Metují příjemný klid a jeho obyvatelé si právem pochvalují jeho bezpečí.
Ale může se stát, že bez Správce tradic a pevné skupiny Občanů Dwyr zdivočí.
Zatím je ale dobrým Ochráncem Brány a Stezky a spojencem Prahy.

DALŠÍ DŮLEŽITÉ POSTAVY NOVÉHO MĚSTA: JAN ČERNČICKÝ Z KÁCOVA,

KRČÍN , METUJE .... Vítám váše nápady a názory, město je otevřené ....

 

 

 

Komentáře

Mě se to líbí...:)

Mě se to líbí...:)

Vynikající postava!

A dost výrazně odlišná, což je fajn! Nové Město nad Metují moc neznám, byl jsem tam jen jednou na výletě, takže nemám, co bych k tomu řekl. Snad se mezi námi najde někdo, kdo vstoupí do tvé Městské rady a dodá ti další podnětné nápady. Moc se mi líbí ta vazba na reálné Dědičné občany, zejména na toho Správce s vlčákem. To mě inspiruje!:-) Podívám se na svůj Beroun, jestli tam najdu někoho, kdo by mohl být podobným prostředníkem mezi Viditelným a Neviditelným Městem.

jů, díky :)

Jé díky Otomare, tvůj komentář mě ohromě potěšil :)) poslala jsem už informaci o založení Nováče jedné osůbce, co sem občas zajde. snad najde chvilku, její nápady bych potřebovala. Je větší realista než já :)
Už uvažuju o překopání závěru a většího zapojení zakladatele dnešního Nového Města, má moc hezkou sochu před radnicí. Fakt fešák Jan Černčický z Kácova, Černčic a Krčína 1501-1527. Asi bych ho neměla opomenout, ba naopak mu najít vhodnou funkci.
Odlišnost je možná taky daná tím, že jsem nečetla předchozí diskuzi o založení Rady Měst :))

letecké snímky a virtuální prohlídka Nového města

http://www.novemestonm.cz/user_data/virtualni-prohlidka/virtualni-prohli... Myslím že je takhle pěkně vidět kde je ta keltská a kde "až" středověká část. Když se obrázek načte, tak se začne otáčet - jsou to panoramatické snímky.
a vzpomínka na zmiňovanou ČDŠ Novica
http://novica.euweb.cz/
to je tak na dokreslení situace v Mém Městě :))

Nové město nad Metují

Opravdu krásný popis města, všechna čest! :-) nejen, že se to hezky četlo, ale uvažuju, že si přes léto některá z měst v Radě projedu. Když se tam totiž vypravím, už vždycky je uvidím jinak díky tomuto (a podobným) článkům. To je pro mě nový rozměr.

Virtuální prohlídku města

máte udělanou opravdu nádherně! Paráda:-) Když si to spojím s tvým popisem, tak se nám ta Města opravdu začnou jevit v novém světle, přesně jak říká Pavel:-)))

hm ta prohlídka je fakt pěkná

a taky se mi líbí, že jako jediná máš město odkazující se na keltské kořeny.

Super

Vzhledem k tomu, že Nové Město nad Metují je mé rodné město, tenhle příspěvek se mi obzvlášť líbí. Ještě by mi tu chybělo výletní místo na Rezku, opuštěné koupaliště v Metuji (což hlavně v zimě působí opravdu přízračně)a nevraživost vůči Krčínu (doufám, že autor není Krčíňák....?)

rozsah Hradiště ...

pro Davaje: já myslím že ani moc lidí tam žijících o těch kořenech neví :(

pro Ellisu a ostatní: já to vidím tak že to co je vymezeno údolím Metuje směrem k Peklu, a Klopotovským údolím, spadá pod moc Hradiště. Takže jak koupaliště, které moc litujeme, že nefunguje, Dwyrow ho měl moc rád. Zvláště pak tu lázeňskou dřevěnou budovu. Tak i Rezek jsou vlastně v přímém spojení. Já bych to viděla až tam co před Blažkovem končí les. a zdruhé strany až někam k Peklu a jeho spojnici k Jestřebí a od Jestřebí přes Libchyně k Blažkovu. Spíš bych brala za hranice okraje lesa než silnice. Hezký je si to najít na letecký mapě.
Vztah ke Krčínu mám v hlavě, ale bohužel nás doma postihla střevní chřipka, což je s 8mi měsíčním dítětem zabíračka, která nedá ani čas ani prostor ke psaní. Takže jakmile to bude za náma, tak se dám do úprav.
Já žila přímo v posledním stavení v ulici Pod Hradištěm, sice jen pár let, ale mám tam kus duše i srdce a kdybych mohla, tak bych to tam celý koupila aby to nikdo nemohl zničit nevhodnou zástavbou...

Volám Občany a Občanky :D

mám tu postavu Jana Černčického a nevraživost mezi Dwyrow a Krčínem, který taky může vystupovat jako důležitá novoměstská postava...
je to otevřené téma a já přivítám další nápady !!!

Co k městu...

Inu sestřičko, povšechně a sumárně vzato opravdu velmi výstižné. Moje vzpomínky vážící se k městu jsou sice trochu povrchnější(třeba ta zmrzlina na náměstí. :-D ), ale zcela se shodneme na opravdu tajemné atmosféře vrcholu vzdáleného jen pár set metrů od středu města a přitom tak utopeného v jiné úrovni bytí. A Krčín? Inu postava pocházející spíše z nižších vrstev postrádá onu mysticitu původního centra, ale tam kde je náměstí duší, jsou ukoptěné ruce Krčína stejně nepostradatelnou součástí města. S pozdravem a úctou W+V

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 11 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007