Opava

Vzhled:
Sedí na střeše hlásky, jak se tam dostal nevím, i když bych to rád věděl. Kdybyste ho viděli, taky by vás to zajímalo, starý, svého času určitě sličný, silný a mocný muž, ale jeho časy již dávno pominuly. Dlouhý plnovous, staré, ale kdysi určitě nádherné šatstvo, které zarývá mnohá zranění, snad jen kromě toho, že má jednu nohu dřevěnou, druhou ocelovou, že mu na pravé ruce chybí tři prsty a druhou vůbec nemá, že z levého ucha mu zbývá jen půlka a že nos má asi půl centimetru ukousnutý.

Zázemí:
Sedí tam na hlásce a vzpomíná na krásné časy, kdy město Opava bylo město královské a Rytíř Opava, jak si nechává rád říkat, mocným pánem. Rytíř Opava byl, je a dokud město stojí, bude výborným diplomatem a obchodníkem. Ale je mu to vcelku na nic, protože moc nad městem přebírají hlavně Klauni a Noví (nová generace Vidoucích, tj. Opavských Občanů). Věrný mu zůstal opravdu je málokdo, samozřejmě Staří (prodlévají v minulosti stejně jako rytíř Opava a ctí ve městě dávno zaniklé hodnoty), to jsou ti, co přežili „osvobozování“ Opavy z moci Hitlera (Historická pozn.:  když Rudá armáda postupovala k Ostravě, osvobodila i Opavu, žel byla Opava téměř srovnána se zemí.) a nakonec Krysaři, společnost těch, kteří se snaží právě vyhnat ten odpad, ty „krysy“ z města (např. Klauny aj.), používají k tomu hlavně hudby a řečnictví a  i když jsou velmi dobří bojovníci, bojují málokdy.
    Sám Opava hledá zapomnění v různých hostinách, které pořádá ve starých, opuštěných fabrikách, na noc se z nich vždy stanou velkolepé síně, hostící opravdu velkolepé hodokvasy, účastní se jich všichni Staří, už proto, že nemají nic jiného na práci. Na rozdíl od nich, se ale rytíř Opava nesnaží zapomínat na realitu tak často, snaží se udržet si alespoň trošku vlivu ve městě, jde mu to sice ztuha, ale i tak má relativní moc na povrchu.

Postavení v Radě:
Abych řekl pravdu, nic moc. Jeho hlas nemá zanedbatelnou, ale ani ne moc velkou váhu, už proto, že má i tak dost problémů doma, natož a by se „kafral“ do záležitostí jiných.

Komentáře

Přesto že krátký

popis se mi líbil. Stejně jako ta rovnováha mezi Vidoucími a Strážci (jak si možná opavští Občané říkají?). Zavanula ke mě stará sláva Opavy. Pokud to vyjde, podívám se tam 5. května - jsem pozván na autorské čtení na Majáles. Ještě to není úplně jisté, ale zatím to tak vypadá. :)

a víš,

že Opava je úplně kousíček od Olomouce? :))

asi jo

Geografie naší matičky vlasti je na úrovni, že vím, kde je Praha, a dál než za Ostravu nejdu.

Možná jsi to špatně

Možná jsi to špatně pochopil Pavle. Vidoucí jako takoví jsou všichni Občané Opavy, Jen se dělí na dvě generace: ty Staré a Nové.

No jo, staří a noví

je to tam :)

Olomouc

ta připomínka nebyla pro tebe, borče ( :D ), to byla taková psí očička na našeho guru... :)

Promin

Ale i tak mě to neštve, ale vubec ale.

:-)

no ještě to není 100% potvrzené, ale mělo by to vyjít (Opava). DejFe, plánuji ještě během ca 2 měsíců zajet za svým redaktorem do Ostravy, tak kdybys v té Olomouci opravdu něco uspořádal, tak bych to zkusil nějak zakomponovat. Abys neřekl, že se tý Olomouci vyhýbám! :)

hmm...

myslíš třeba něco jako tour po olomouckých hospodách? :))

Rytíř Opava je skvělý,

hlavně pro tu zmínku, že má na těle pár zanedbatelných šrámů, a když je začneš vypočítávat, tak se ukáže, že je skoro celý složen z protéz a zbytků.
Je to plastická a silná figura a dá se dobře rozehrát, včetně toho generačního boje jeho podřízených.

Trochu jsem zapracoval a

Trochu jsem zapracoval a tohle vzniklo. Jestli tu je někdo z Opavy, mohl by mi třeba pomoct.

Opava, to byly časy..

Pro mě je tento pohled překvapením, chvíli jsem tam studoval na Slu a moje dojmy byly poněkud jiné, řekl bych možná až zastřené, podle toho, co tu čtu..

Jam, Koruna, Peklo, Arma a Reedy,
tam všude mě dobře znají :D

V tom Peklu se to pravda trochu semlelo.. naštěstí až po mím odchodu, tak mi to pak kámoši vyprávěli.. :) docela vostrý to tam bylo, od tý doby jsme chodily jen do "studentskejch" podniků

Jinak mám prolezlý i pizzérky (nejlepší je v centru nad samoobsluhou Hruška), tudle-nudle (donášková služba) a naučil sem se jíst u Číňana giros bez Zaziky a pokud tam někdo půjdete na oběd určitě se stavte u Rytíře - když si dáte polévku neprohloupíte, takovou jste doouho nejedly (moje oblíbená byla česnečka :)) ;)

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 11 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007