Praha

POZOR - PRACOVNÍ VERZE - BUDE UPRAVENO

1) vzhled

Stála proti němu dívka. Nebo žena, bylo to těžké odhadnout, protože jí mohlo být dvacet nebo dvakrát víc. Útlá v pase, spíše drobná. Přesto jako by se kolem ní stahovala celá místnost. Oděná byla v modročerných šatech posetých perlami a zlatými světélky jako okna domů v podhradí. Na štíhlém krku visel jednoduchý náhrdelník s erbem. Pleť měla bledou a tvář krásnou a dokonalou. Rty rudé, jako by krvácely. Vlasy měla stažené volným kamenným kroužkem zdobeným drobnými sochami z Karlova mostu, jejich prameny se neustále pohybovaly, zelenohnědé jako vlny. Čpěly pachem řeky a čirého nočního vzduchu. Na hlavě ženy seděla vysoká koruna vybroušená z černého onyxu. Trčely z ní desítky hrotů, které připomínaly věže. Václavovi se zdálo, že zahlédl špici svatého Víta, a dvojvěží svaté Ludmily, věže Vyšehradu...

2) charakter, silné a slabé stránky:

Praha předsedá Radě měst. Je na to pyšná, přestože to nemá žádnou skutečnou výhodu. Je hrdá, velkolepá (ví to o sobě), umí být panovačná, velkorysá i krutá. Považuje se za jediné město s neředěnou královskou krví. Má své zlozvyky: jezdí rychle a bezohledně v autě, kouří přesto, že jí to škodí, a musí používat respirátor. Praha má dvě tváře – denní – tvář intelektuální, nadmíru uměleckou, moudrou a velkolepou tvář osvícené vládkyně, a tvář – noční – milující tajná a temná potěšení, která si užívá mimo zraky lidí. Noční Praha je žárlivá, ani slovo msta jí není cizí. Za žádnou cenu nechce přiznat svou slabost.

3) přátelé a nepřátelé

Praha není příliš oblíbená mezi jinými městy, je to dílem kvůli její aroganci a bezohlednosti, dílem závistí některých.
Zpřátelená Města se nachází hlavně v jejím okolí, některá se s ní ztotožňují stále víc, až jsou postupně asimilována v městské části.

4) legendy a výrazní poddaní

Pět nejdůležitějších poddaných představuje pětice lordů, kteří dohlíží nad svěřenými úkoly. Patří mezi ně lord Hradčan, který je generálem armády, lord Itivan, šéf špionážní služby, lady Anameld, paní dopravy a světel, lord Wihelin, pán kanalizace, sklepů a podzemí. Pátý lord je tajný a je každé tři roky volen elitní armádou podřízenou pouze Královně – Stovkou nejlepších rytířů. Legendy vynechávám, vy můžete vypsat ty nejzajímavější (nebo nějakou současnou, kterou vymyslíte)

5) šampion

Šampionem Prahy je v současné době Václav. Také ho blíže nebudu popisovat, abych vás nezahltil textem (viz. Zlatý kříž :-)

Komentáře

že bych to....

... už někde četl? :-D

Pavle, dotaz...

Jakou roli ve štábu Paní Prahy hraje dobrotivá stařenka Ludmila, která se o Václava Vrana (velmi symbolické!) postarala v kostele sv. Ludmily? Nebo je jenom bytostí takzvaně "přidruženou", tedy jednou z těch mnohých duší, démonů a strašidel, spolku oživujícího temnou stranu města, neorganizovaného a pouze se více či méně ochotně podřizujícího moci Prahy a jejích Lordů? Ptám se na to zejména proto, že Ludmila má vazbu i k Berounu (k hradišti Tetínu, ležícímu na dohled od města) a mohla by být prostřednicí mezi oběma městy při řešení různých sporů (vždyť jejím dalším "silovým bodem" je basilika sv. Jiří přímo v areálu Pražského Hradu!

A další dotaz: Lze mezi démonickými poddanými Paní Prahy najít i Fousta nebo Goléma?

Otomare

Ludmila přímo na dvoře Prahy žádnou roli nemá. Řekl bych, že spíše stojí v ústraní. Myslím, že ji ještě v MV potkáme, proto bych to nerad hlouběji rozebíral.

Co se týče Fausta a Goléma, o obou padla zmínka ve Zlatém kříži. Golém v náručí s rabim se účastnil Novoluního bálu. Při Vaškově první audienci u Prahy vejde do místnosti Bruncvík a informuje Prahu, že zabránili Faustovi v návratu... Tak nějak. Vidím je spíš jako legendy, které se trochu přizpůsobily době, ale málokterá z nich si ještě zachovala svůj vliv a moc, protože současnost přináší nové mýty.

A ještě jeden dotaz na Pavla

Napadá mě, jaký je vztah Paní Prahy k bájné kněžně Libuši, která založila město Prahu a věštila, že její sláva "se bude dotýkat hvězd"? Nebo je snad ona sama novým vtělením této Libuše? Co je na Vyšehradské skále? O tomhle magickém místě se, pokud se nepletu, v Městských válkách dosud nemluvilo. Ani o zdejších barokních kasematech a Čertovu sloupu.

Otomare, když budeš hnát

Otomare, když budeš hnát Pavla až do detailu, nenapíše nám druhý díl a nemusím dodávat, kterak stoupne obliba toho, kdo za to bude moci! Dostane příležitost osobně vytvořit další záhrobní legendu!!

Teď jsi mě teda, Zdeňku, vyděsil :-(

Nerad bych uštval Pavlovu Múzu, to chraň Bůh! Ovšem mé otázky nesměřují ani tak k prvnímu či druhému dílu Městských válek, jako spíš k této Praze, předsedající na těchto stránkách Radě Měst. Ta by, myslím, měla být obohacována detaily podobně, jako všechna naše další Města, která sem budeme postupně vkládat. Jestli z toho něco Pavel později použije do románu, nebo nám něco naopak záměrně odmítne sdělit, aby se nepřipravil o budoucí překvapení či pointu, tak to už je samozřejmě jen a jen jeho věc.

Musím přiznat

že nejzajímavější mi přijdou ty současné proměny města. Těžko říct, jaká by byla Libuše, kdyby dodnes někde přežívala. Ztěží by zůstala tou vzletnou a nadšenou kněžnou budovatelkou... jaký by měla na Prahu názor po všech letech růstu i úpadku a válek, jak by jí vyhovoval uspěchaný svět, kterému pramálo rozumí... :)

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 13 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007