Vyškov

Vypadá jako velmi stará žena. Její rovné šedé vlasy se dotýkají země. Oči má stříbrné a slepé. Oděv který dřív zářil nádherně jasnými barvamy je dnes špinavý a vybledlý. 

Léta kdy svými schopnostmi dokázala všechny udivovat jsou dávno pryč stejně jako její krása. Barvy se pomalu vytrácejí z jejich ulic. Lidé se stěhují a ti co zůstávají jsou k ní povětšinou lhostejní a zlí.

Dřív byla veselá a dokázala se bavit. Bývala jako malá holčička která je nadšená z každé boží maličkosti. Niní je mlčenlivá a uzavřená do sebe.

Nikdo ji nemůže pomoct. Pouze lidé s kterými je svázaná osudem.

Mezi její věrné služebníky patří Orlovov který na sebe dokáže vzít podobu orla. Jeho vzhled mladého drzého kluka a vlasy které vypadají jako by neustále potřebovali ostříhat budí dojem jisté ňoumovitosti ale jeho zdání klame. Nejčastěji na něm uvidíte dlouhý hnědý hábit a hučku zaraženou hluboko do čela. Jeho úkol? Velitel osobní stráže. Je oddaným služebníkem a Vyškov si jeho služeb velice cenní. 

Mezi další patří mladá a krásná Vyška. Má ráda extravaganci. Hlavu měla obarvenou snad každou barvou jakou si dovedete představit a její oblečení jako by občas vypadlo z šatníku nějákého cirkusáka. Je ovšem výbornou stopařkou, za svím cílem se dokáže hnát až tři dny v kuse, a Vyškov je nejlepší přítelkyní. Vyška k ní ale chová hlubší city.

Třetím nejvěrnějším je Armyor. Kterému Orlovov dal přezdívku Koňíček. Tento velitel armádních složek totiž přímo miluje koně. Na okraji města si dokonce sám vybudoval menší stáj. Má vzhled muže středního věku. Černé vlasy a na ulici byste ho potkali v úplně obyčejném oblečení. 

Mezi přátele Vyškov patří hlavně Ivanovice na Hané, Prostějov a Kroměříž. Moc přátelské vztahy ovšem už od nepaměti nevede s Brnem.

O většinu svých schopností Vyškov přišla už velmi dávno. Ta nejdůležitější a nejpůsobivější ji ovšem zůstala. Dokáže vydět budoucnost všech měst na Zemi. Schopnost, která je velmi vzácná. Vyděla bolest New Yorku když teroristé zaůtočily na jeho dominanty, i Berlínskou zeď která město rozdělila na dvě bytosti které se po jejím pádu znovu zcelily a vyděla i krvácející Prahu která pomalu ztrácí sílu. Dokáže zřít i budoucnost svou.

Mezi lidmy se praví že někde ve městě je ukryta studánka která mění barvu podle toho jestli se na město blíží válka. Když je čirá a průzračná válka se nechystá ale když zrudne čeká město bitva. 

Jak jsem napsal. Jen lidé mohou pomoct strádajícímu městu. A záleží jen na nich jestli s v událostech budoucích postaví za své město a oživý její moc a sílu.  

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Chce to více rozvést,

ta postava je moc pěkná, teď ještě něco z její historie, jací jsou její poddaní, služebníci, rádci a soupeři, bájné bytosti a strašidla z města i okolí atd.

mně se moc líbí

věta "Léta kdy svými schopnostmi dokázala všechny obdivovat jsou dávno pryč..." :)

souhlas

souhlasím s Otomarem. A DejFe: ano, autor měl zřejmě na mysli "udivovat". :)

:-(

My taky zkazíš každou radost :-( :-)

totiž

Mi... krucihimlhergot :-(

No, moje rodné město je

No, moje rodné město je taky takové... všelijaké. Jen ne veselé... ale i tak je tady toho pesimismu trošku moc. Nedáš jí ještě nějakou naději?... chudince malé "copaté" :)

Já mám v představě

Já mám v představě Vyškov spojený především s armádou. A vzhledem k tomu, že je TEN Vyškov, si postavu města prostě těžce představuji jako ženu.

Vyškov

Škoda že to není víc rozepsané, určitě by to chtělo doplnit, tohle může být úvod, ale nebylo by od věci dopsat souvislosti a další věci.

Aktualizace

Tak jo. Aktualizováno. Vím, není to nejdokonalejší ale alespoň něco:) Jinak, za případné chyby v textu se omlouvám, jsem disgrafik.

Ten Berlín rozdělený zdí!

Jedno město, rozdělené násilně zdí na dvě bytosti, to je Pavle nápad, který by stál za to použít ještě někde v Městských válkách

nerada rýpu, disgrafií se

nerada rýpu, disgrafií se dá obhájit leccos, ale jen těžko naprostá ignorace interpunkce :-(

Bezva

Rozpracovani Vyškovu ( nebo Vyškově?) pomohlo. V popisu jsou opravdu zajimave momenty ( to zreni budoucnosti, studanka, Otomarem vzpominane rozdeleni Berlina atd. ) Take je k zamysleni vstah Vyskovy a Vysky... Matka a dcera? Nebo je to jinak? :) dobre. Proc Vyskova nemusi Brna?

Vyškov a Brno

Vyškov se jednou do Brna zamilovala. Ještě v době kdy byla krásná. Brno ale její lásku neopětoval a přímo před radou měst pak o ní řekl že je ,,naivní husa.´´

Pro Terezu

Řekla osoba, která na začátku věty nezačne velkým písmenem a na konci neudělá tečku.

Aslan

bezzubě kousat místo pozitivní sebekritiky, tomu říkám zdravý přístup k životu :-) vzhledem k tomu, že ti v té větě chybí, co ona osoba řekla, postrádá smyslu víc, než cokoli bez velkého písmena a tečky. a správně, nepoužívám velká písmena na začátku vět. po celou dobu své internetové komunikace. problém? ;-)

DejF

Je mi jedno jak kdo píše. Ale když už někdo kritizuje někoho za něco, v tomto případě za chyby v interpunkci, tak by měl sám dbát na to aby nedělal ty stejné nebo podobné chyby. Kdyby to tak bylo, neřeknu ani bů. V opačném případě my přijde kritika naprosto zbytečná a neopodstatněná:)

zbytečná a neopodstatněná?

ok, I give up, have no further comments...

zbytečná a neopodstatněná?

Za opodstatnění by možná šlo považovat to, že tam moc čárek opravdu nepíšeš. A zbytečná? S ohledem na Tvou reakci se účinkem asi opravdu minula.

Běží liška k Táboru...

Děti, nehádejte se! Jsou Vánoce :)

...

děti?

...??

To se jen tak říká :)

re

Každý stylistický prostředek má z logiky věci vhodné prostředí pro užití. Při naprosto nevhodném blahosklonném vpádu do diskuse o lidské blbosti, vedenou lidmi, kteří spolu husy nepásli, jak se jen tak říká, má označování diskutujících za děti výrazně negativní nádech; i přesto, že někteří do této věkové kategorie nepochybně spadají.

Tak pokud byl tento koment

Pokud byl tento koment minen vazne (smajlik nevidim), tak jakkoli intelektualni prijde mi detinsky ;)

ano,

s tím vědomím jsem jej napsal, leč i přes znalost tvého (a dalších zdejších) psychologického profilu, jsem ho nemohl zformulovat jinak. přílišná dobrota vůči okolí (ač ji třeba u tebe obdivuji a závidím ti ji :) ) způsobí jen to, že se člověk časem nalezne obklopen ignoranty, neschopnými sebereflexe, natož kritiky, ať už sebe, či ostatních (připomínám na tvých stránkách čím dál častější situace, kdy jediný kritický hlas, jakkoli konstruktivní a daný do plénu s nejlepším vědomím a svědomím, je okamžitě napaden posměšky, ať už otevřenými nebo zdánlivě přátelskými, a zatímco původní nedostatek je zdárně ignorován ve jménu "velké šťastné rodiny", osoba (ani ne názor!) kritikova je nepěkně poplivána). a je už mým nelehkým údělem, že se v takových situacích stávám hlasem, který, maje podporu možná podstatnou, leč pouze zákulisní, upozorňuje na skutečnosti, ohrožující integritu skupiny, veřejně. (zde bych se chtěl krátce vrátit k úplně původnímu problému ignorace interpunkce a poděkovat Zdeňkovi, že statečně vystoupil z davu). nakonec, abych předešel zdlouhavému nikam nevedoucímu diskutování - jak jsem napsal na začátku, s psychickou mapou zdejší komunity jsem více než dobře seznámem (jejím členem jsem ostatně přes 2 roky) a vskutku si tak uvědomuji, že tu nenaleznu než další labelizaci dětinskostí apod. jsou ale prostě situace, kdy je potřeba nabídnout opoziční názor :) peace.

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 11 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007