Tři páry papuček

Povídka, kterou jsem napsal jako host do Drakobijců VII. Zařadil bych ji spíš k trochu složitějším pracím. Tři děti byly uneseny. Ve vězení leží na rozvrzané pryčně starý muž. Je to opravdu čaroděj, nebo jen psychicky nemocný člověk, který se ztrácí ve vlastních představách? Magie nebo duševní porucha? A co číhá za dveřmi, před kterými stojí tři páry papuček? Pokud nenalezne tři ztracené děti on...

Povídka vyšla ve sborníku povídek Drakobijci 7.

Ukázka

Vězeňská cela je dlouhá sedm set čtyřicet dva myších chlupů a široká na tři a osmdesát křídel bělásků. Magie proudí zamřížovaným oknem pod nohy ocelové postele, kde se shlukuje v temném koutě, ve kterém vládne pavouk (strašlivá bestie) a vybírá z ní dravčí daň, a posléze brnká na kouzelné paprsky smrtící balady. Od pavučiny dál se Magie prodere vzhůru, přímo rezavými péry, která oživí tak, že zpívají malou noční hudbu, pokaždé, když se čaroděj svěří jejich vrzavé lásce. Ještě, že je postel přišroubovaná šestihrannými šrouby k betonu, jinak by v prostoru plula jako oblačný koráb. Magie obkrouží jedinou žárovku, která stěží ozařuje celu a milosrdně nechává stíny, aby svým uměním vykreslily sny. Pohladí polici, na které stojí jedna vedle druhé vyrovnané knihy, mocné artefakty vědění. O to cennější, že všechny jsou prázdné, ponechávaje dost místa pro vše nové a nepoznané, pro to, co mělo být zapomenuto i co teprve má být objeveno.

Recenze

PřílohaVelikost
recenze Fantasy Planet 01_2006.pdf57.25 KB
recenze Pevnost 01_2006.pdf43.33 KB

Komentáře

díky, Pavle,

za tuhle povídku, dnes jsem si ji (v BKaS) přečetl poprvé a okamžitě ji zařadil do čela tvé tvorby, jako absolutní masterpiece :)

:))

no, je to trochu temnější věc. Díky.

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 6 hostů.
(c) Pavel Renčín 2007