Zajatci kamene

Povídka Zajatci kamene byla jedna z mých prvních. Vypráví o národu trpaslíků, který žije po věky uzavřen v podzemí a dmýchá žhavé jádro země, aby nikdy nevychladlo. Zároveň jsou ale trpaslíci plni touhy po slunci, na které nedokázali ani za dlouhé věky zapomenout. Povídka je o osobní oběti malého lidu ve prospěch těch, kteří se to nikdy nedozví.

V roce 1999 byla publikována v časopise Dech Draka 6/99.

Ukázka


Přízračná pulzující záře modravých lišejníků, které zdobí stěny síně, se mísí s rudým světlem vycházejícím z lávové svítilny a mihotavě tančí na hrubě řezaných zachmuřených tvářích se zapadlýma tmavýma očima. Vousy spadající malým mužům na prsa se ani nezachvějí – v nehybném vzduchu vypadají jako dílo puntičkářského sochaře. Světlo se odráží od ostrých čepelí kopáčů, o něž se postavy opírají. Naprosté ticho přerušuje jen kapání vody v jedné z přilehlých chodeb. Černá obdélníková díra v zemi, kolem níž nehybní stojí, skrývá šestého trpaslíka. Je bledší než jeho druhové. Rudomodrá záře dodává jeho mrtvolnému obličeji ďábelský výraz. Trpaslík leží bez hnutí, víčka křečovitě sevřená a hrdlo rozsápané…

tematický obrázek

Anketa

Shout Box

Rail Balco: Hezky Yenn, jen tak dál! :)) (tyhle chaty v shoutboxu s roční pauzou mě strašně baví :)))
Yenn: Raile, vítězíš ale jsem to v patách ;) 8 let 25 týdnů!
Rail Balco: DEJFE 8 let 28 tejdnu!!! nemas nedas nesnaz se!!
Jajoch: Tady je ale velmi mrtvo. Chápu, že k tomu obálka Vězněné takřka vyzývá, ale... nemělo by se tu něco dít? :)
Pavel Renčín: Ahoj Jajochu. Už několikrát jsem chtěl odepsat, tak snad aspoň po té strašné době :) - ANO, další román je skoro hotový!
Jajoch: Po dlouhé době jsem sem zavítal... přidám se k obecnému chlubení se: 7 let a 4 týdny...:) Pavle, pracuješ teď na něčem?
poky.mn: 6let a 24 týdnů :oD
erumoico: 6 let 12 týdnů :)
Rail Balco: hahaa dejfe, dohanim te! 5 a 45 tydnu!
DejF: 6 let 4 týdny, už je to sice pár let trochu jako klinická smrt, ale stejně se cítím starej :-)

RSS kanál

Syndikovat obsah

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.
(c) Pavel Renčín 2007